Латвія може закупити російську вакцину Спутник V для подальшої вакцинації латвійських громадян. Однак реалізація такої можливості вивчатиметься тільки в тому випадку, якщо європейський регулятор офіційно зареєструє вакцину на території ЄС, заявив глава МОЗ Даніель Павлютс, повідомляє Delfi.
За його словами, Рига чекає на висновки Європейського агентства з лікарських засобів щодо російської вакцини від коронавірусу Спутник V.
"Ми будемо використовувати кожну безпечну і науково обґрунтовану можливість уберегти життя і здоров'я людей Латвії", - стверджує міністр.
Також він підкреслив, що одним з факторів під час прийняття рішення щодо закупівлі вакцини від COVID-19 стане доступність препарату. У Латвії планують, що до середини 2021 року країна отримає доступ до 7 вакцин від коронавірусу.
Довідка
Відносини Росії і Латвії
Між Ригою і Москвою існують серйозні історичні розбіжності з приводу оцінки подій, пов'язаних з перебуванням країни в складі СРСР. Згідно з позиціэю Литви, під час події 1940 року Союз окупував державу. Росія вважає, що дії Москви відповідали на той момент міжнародному праву.
Латвія засуджує агресивну політику Росії щодо України і Заходу, порушення прав людини в РФ і інформаційну політику Москви. Рига підтримує антиросійські санкції.
Росія звинувачує Латвію в порушенні прав російськомовного населення на території латвійської держави і "героїзації нацизму".читайте такожУ Зеленського пояснили, чому Україна не довіряє вакцині Спутник V
Вакцина Спутник V - новини
- У Словаччині стався скандал через закупівлю урядом російської вакцини від коронавірусу Спутник V. Політсила за народ, а також Партія свободи і солідарності, висловили готовність вийти з коаліції на знак протесту проти такого кроку. Російська вакцина не зареєстрована для використання на території країн Євросоюзу.
- 4 березня у Європейському Союзі почали перевірку російської вакцини від COVID-19. Європейське агентство лікарських засобів вивчає безпечність та ефективність застосування препарату. Конкретних термінів щодо завершення процедури наразі не називають.
- 5 березня у Єврокомісії зробили заяву про те, що, що країни ЄС можуть закуповувати вакцини не зареєстрованих Брюсселем виробників. Але відповідальність за наслідки застосування таких препаратів вони нестимуть самостійно.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред