Офіційна Москва закликає США продовжити угоду щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) вже найближчим часом. Цей договір є останньою домовленістю двох держав, що регулює найбільші світові ядерні арсенали.
Про це йдеться у заяві посольства Росії у Вашингтоні, опублікованій у вівторок ввечері, 22 грудня, у зв'язку з 10-річчям ратифікації договору американським Сенатом.
Російські дипломати зазначили, що цей договір - остання угода, яка розмежовує найбільші світові ядерні арсенали. Станом на грудень поточного року Москва і Вашингтон організували 328 інспекцій озброєнь і обмінялися понад 21 тис.повідомлень про стан наступальних озброєнь двох держав.читайте такожУ Кремлі прокоментували відмову Вашингтона від ядерної угоди на умовах Путіна
У посольстві РФ акцентували увагу на тому, що термін дії договору СНО-3 закінчується вже 5 лютого 2021 року. Російський президент Володимир Путін пропонує продовжити договір на 5 років без будь-яких додаткових умов.
"Продовження надасть Росії і США час для знаходження точок дотику в способах адаптації режиму контролю над озброєннями до нинішньої ситуації в сфері безпеки", - додали у МЗС РФ, підкресливши, що в час, що залишився, сторони ще можуть досягти домовленостей.
Ядерна угода США і Росії
- Американська преса 12 жовтня повідомляла, що президент Америки Дональд Трамп планував продовжити угоду з Росією щодо ядерної зброї до президентських виборів.
- 13 жовтня у Білому домі заявляли, що США готові до пролонгації угоди за умови заморозки ядерних арсеналів Москвою і Вашингтоном.
- 8 грудня заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков сказав, що перемовин щодо продовження угоди СНО-3 між Росією і США наразі не було. Російська сторона передала Вашингтону два неформальних документи зі своїм баченням питання. Фактично Москва запропонувала продовжити ДСНВ без попередніх умов і розглянути можливість подальших домовленостей щодо цього питання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред