Вірменія має намір залучити Росію до вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі. Єреван завдає військових ударів по Баку зі своєї території, намагаючись спровокувати відповідь Азербайджану. Це робиться для того, щоб Москва в рамках договору ОДКБ надала Вірменії військову допомогу.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у ефірі турецького телеканалу TRT Haber.
"Вірменія завдає ударів по Азербайджану з території самої Вірменії. Для того, щоб ми у відповідь завдали по територію Вірменії удар, щоб Вірменія, у свою чергу, звернулася за допомогою до ОДКБ, зокрема до Росії", - вважає азербайджанський глава держави.
Однак, за словами Алієва, Єреван і Москва як і раніше співпрацюють з Росією на найвищому рівні і вважають державу своїм стратегічним партнером.
Крім того, Кремль проявляє стриманість в оцінках і заявах ситуації, що склалася в районі нагірно-карабахського конфлікту.
"В дцьому випадку Росія показує себе як велика і відповідальна країна. Від Росії приходять позитивні повідомлення, її заяви стримані", - підкреслив Ільхам Алієв.читайте також"Спасибі за цю можливість": прем'єр Вірменії Пашинян зустрівся з Путіним
Позиція Росії щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Загострення збройного протистояння Вірменії та Азербайджану в районі Нагірного Карабаху сталося вранці 27 вересня. Єреван звинуватив азербайджанську сторону в ракетних ударах по невизнаній НКР, а у Баку зробили заяву про провокацію Вірменії. Азербайджан оголосив про початок контрнаступальної операції.
- У Єревані заявили, що Вірменії доводиться воювати у Нагірному Карабасі не тільки з Азербайджаном, але і з Туреччиною. Держава поки що не має наміру звертатися за допомогою до ОДКБ, проте може попросити Росію про постачання додаткових озброєнь.
- Росія разом з США і Францією, як країни-гаранти врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі, випустила заяву із закликом до Баку і Єревану про негайне припинення вогню і початок процесу мирних перемовин.
- Москва попросила Анкару взяти участь у врегулюванні нагірно-карабахського конфлікту і попередила Туреччину про те, що турецька підтримка Азербайджану може дестабілізувати ситуацію на всій території Закавказзя.
- У Росії не виключили введення миротворчого контингенту до Нагірного Карабаху, проте підкреслили, що таке рішення має бути погоджено з Вірменією та Азербайджаном.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред