Угорщина скаржаться на тонни сміття в річці Тиса і запевняє, що відходи потрапляють в країну з України та Румунії.
При цьому в Угорщині впевнені, що усе сміття в річці, яке їх служби змушені постійно чистити, потрапляє у воду саме на території України.
Сміття українського походження потрапляє в Тису двома шляхами: з одного боку, безпосередньо з України в річку Тиса, а з іншого боку, через річки Латориця і Борог з боку Словаччини, повідомив посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, повідомляє Радіо Свобода.
За словами посла, ситуація із забрудненням річки Тиса помітно погіршилася останнім часом. Спочатку року туди потрапило 1500 метрів кубічних відходів українського та румунського походження. Раніше таку кількість сміття фіксували в річці протягом цілого року.
Крім того, через високий рівень води в Тисі, угорські водні органи змогли виловити тільки 70% відходів.
Посол також зазначив, що 5 лютого біля міста Рахів, на угорській стороні кордону біля населеного пункту Тисабеч, було зафіксовано 30-40 одиниць плаваючих неорганічних відходів, а по річці Сомеш з боку Румунії в угорського населенного пункту Ченгер - 60-80 одиниць.
Екологія України-Про що раніше писав головред:
- Крім засмічених річок, столиця України залишається однією з найбільш "брудних" за якістю повітря, примудряючись обійти навіть традиційно задушливі китайські мегаполіси.
- Відомий біолог і теоретик екології, доктор Стюарт Пімм видав вельми песимістичний прогноз з приводу наслідків зміни клімату в Україні. З кожним роком літо в межах України ставатиме все більш посушливим і спекотним, завдаючи неймовірної шкоди сільському господарству і призводячи до катастрофічних наслідків для життя самих українців.
- Кліматолог Віра Балабух попередила про катастрофи через глобальні зміни клімату. Також вона розповіла, які території України можуть піти під воду, і висловила думку, що в захопленому Російською Федерацією Криму ситуація з водою тільки погіршиться.
- Голова Української кліматичної мережі Ілля Єременко заявив, що світ може зіткнутися з такими змінами клімату, при яких стане неможливим виживання людства. Для того, щоб цього уникнути, у нас є всього лише 10 років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред