Президент США Джо Байден виступає проти реалізації російського газопроводу Північний потік-2. Вашингтон вважає, що проект шкодить безпеці України і Центральної Європи і піддає їх російським маніпуляціям. Америка впровадить санкції проти трубопроводу в тому випадку, якщо будуть зафіксовані факти продовження будівництва і сертифікації газопроводу, заявив прессекретар Держдепу Нед Прайс, повідомляє Укрінформ.
За його словами, у адміністрації США виступають проти завершення будівництва Північного потоку-2, реалізація якого суперечить політиці ЄС у сферах енергетики та безпеки. Проект завдає шкоди Центральній Європі та Україні.
"Наша позиція щодо Nord Stream 2 була дуже чіткою і залишається незмінною. Президент Байден ясно дав зрозуміти, що Nord Stream 2 - це погана угода. (Проект, - ред.) розділяє Європу, робить Україну і Центральну Європу вразливими до російських маніпуляцій, а також суперечить заявленим Європою цілям в галузі енергетики і безпеки", - сказав Прайс.читайте такожУ ГТС України пояснили, чому Північний потік-2 не потрібен ані Газпрому, ані Європі
Також він зазначив, що США стежать за діяльністю СП-2 і впровадять санкції в тому випадку, якщо будуть вживатися заходи з добудови газопроводу або його сертифікації.
"І якщо такі дії будуть мати місце, ми приймемо рішення щодо застосування санкцій", - додав Прайс.
Представник Держдепу запевнив, що США захистять європейську енергетичну безпеку від агресивної поведінки Росії, а санкції - це не єдиний інструмент, який готові задіяти американці проти проекту СП-2.
"Ми будемо тісно співпрацювати з нашими союзниками і партнерами для зміцнення європейської енергетичної безпеки і захисту від хижацької поведінки (Росії), про що ми попереджали", - підкреслив Нед Прайс.
Північний потік-2 новини
- У зв'язку з набуттям чинності з 1 січня 2021 року нових американських санкцій, які можуть поширюватися на всі компанії, які задіяні в проекті Північний потік-2, виникли нові проблеми, пов'язані із завершенням будівництва газопроводу.
- Початок добудови СП-2 у данських територіальних водах планувався на 15 січня, проте роботи поставили на паузу через технічні проблеми. У російському експертному співтоваристві припустили, що трубоукладання у Данії не стартувало через відсутність у судна Академік Черський сертифікації для проведення робіт. Норвезька компанія DNV GL не сертифікувала трубоукладач через загрозу потрапити під американські санкції.
- 6 лютого у Nord Stream AG заявили про старт добудови ділянки газопроводу СП-2 у Данії. Прокладати труби почало судно Фортуна, щодо якого були впроваджены американські санкції. Вдалося прокласти кілька сотень метрів газопроводу, після чого роботи зупинили через погану погоду.
- Завершити роботи з добудови Північного потоку-2 у Данії планують до кінця квітня 2021 року. Далі потрібно буде добудувати ще 30 км трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред