Миротворчі сили Організації договору про колективну безпеку можуть бути введені до зони конфлікту у Нагірному Карабасі за умови звернення до ОДКБ країни-учасниці об'єднання та відповідного мандата Ради Безпеки ООН.
Про це заявив прессекретар організації Володимир Зайнетдінов, повідомляє ТАСС.
За його словами, миротворчі сили ОДКБ можуть бути задіяні у зоні конфлікту у Нагірному Карабасі в тому випадку, якщо таке рішення буде прийнято Радою безпеки організації і з дозволу Ради безпеки ООН. Свою згоду на проведення військової операції повинні дати всі учасники збройного конфлікту.
Крім того, держава-учасник ОДКБ має звернутися в організацію з відповідним клопотанням.
"Рішення приймається з урахуванням національного законодавства держав-членів на підставі офіційного звернення держави-члена про проведення на його території миротворчої операції або рішення Ради Безпеки ООН про проведення миротворчої операції на території держави, що не входить до ОДКБ", - підкреслив Зайнетдінов.читайте такожРосія допоможе Вірменії: Путін зробив заяву щодо Нагірного Карабаху
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Збройне протистояння Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабасі загострилося вранці, 27 вересня. Сторони звинуватили один одну в порушенні режиму перемир'я, після чого у Баку зробили заяву про початок контрнаступальної операції.
- У Вірменії не виключали, що за екстреної ситуації Єреван буде звертатися за допомогою до ОДКБ. Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян допускав, що питання введення російських миротворців у Нагірний Карабах можуть винести на обговорення на перемовинах у рамках Мінської групи ОБСЄ.
- Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що російські миротворці з'являться в Нагірному Карабасі тільки за згодою Вірменії та Азербайджану.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв 14 жовтня також зазначив, що до Нагірного Карабаху можуть бути введені миротворці, якщо таке рішення підтримають Баку і Єреван.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред