У тексті угоди між Росією, Азербайджаном і Вірменією немає пунктів про присутність у Нагірному Карабасі миротворчого контингенту Туреччини. Співголови Мінської групи ОБСЄ – США і Франція –, які виступали гарантами врегулювання конфлікту, в домовленостях участі не брали.
Про це розповів російським журналістам прессекретар російського президента Дмитро Пєсков у вівторок, 10 листопада, повідомляє інформагентство Інтерфакс.
Коментуючи заяву Ільхама Алієва про те, що турецькі миротворці будуть розташовані у Нагірному Карабасі спільно з російськими, Пєсков акцентував увагу на відсутності таких домовленостей в тексті угоди.
"Про це (присутність турецьких військових у Карабасі) немає жодного слова в тексті заяви, яка була опублікована. Про це не домовлялися сторони. Перебування турецьких солдатів у Карабасі не було погоджено", - запевнив він.
При цьому Пєсков зазначив, що сторони домовлялися про створення моніторингового центру не у Нагірному Карабасі, а на території Азербайджану.читайте такожРосія відправила у Карабах 10 літаків з миротворцями: чим вони озброєні
"Дійсно, йшлося про створення на азербайджанській території центру моніторингу умов припинення вогню. Це у Азербайджані",-сказав прессекретар Путіна, додавши, що домовленості затверджені на 5 років з можливістю їх пролонгації.
Пєсков уточнив, що інші країни-гаранти врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі – США і Франція – не брали участь у підготовці даної угоди.
"Це тристороння заява", - підкреслив Дмитро Пєсков.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський збройний конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці, 27 вересня. Сторони звинуватили одна одну в порушенні режиму припинення вогню, після чого Азербайджан оголосив про початок контрнаступальної військової операції.
- Під час війни на боці Баку виступила Туреччина, яку неодноразово звинувачували в прямій військовій підтримці Азербайджану. Президент Реджеп Ердоган закликав азербайджанську державу до звільнення Нагірного Карабаху і виведення з цієї території вірменських військ.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв неодноразово доповідав про просування азербайджанських військ в районі Нагірного Карабаху. Станом на 25 жовтня, Баку, за словами глави держави, контролював вже понад 100 населених пунктів.
- 8 листопада Алієв заявив про контроль Азербайджаном більше 200 поселень у Нагірному Карабасі.
- Переломним моментом війни стало відвоювання стратегічного міста Шуші, яке фактично наблизило закінчення військових дій.
- У понеділок, 9 листопада, Росія, Вірменія та Азербайджан домовилися про припинення військових дій в районі Нагірного Карабаху з 00:00 10 листопада. На основі тристоронньої угоди Єреван повертає Азербайджану Кельбаджарський район до 15 листопада, Агдамський район до 20 листопада і Лачинський район до 1 грудня 2020 року. Уздовж лінії зіткнення і Лачинського коридору будуть розміщені російські миротворці. Вірменія зобов'язується вивести свої війська з Нагірного Карабаху.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред