Будь-які поради є спробою втручання, чого Росія ніколи не робила і не робитиме, заявив прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков коментуючи запитання журналістів про те, чи давала поради Москва Мінську у зв'язку з активізацією протестів у Білорусі.
Прессекретар Володимира Путіна підкреслив, що Росія не втручається в те, що відбувається в Білорусі і не радить це робити іншим країнам, повідомляє ТАСС в Telegram.
"РФ не може залишити без уваги страйки на підприємствах в Білорусі, важливим є питання їх надійного функціонування", - сказав Пєсков.
Він також спростував повідомлення, що перший заступник міністра економічного розвитку Росії Михайло Бабич нібито буде куратором "плану" з врегулювання ситуації в Білорусі.
Протести в Білорусі - про що йшлося раніше:
- 26 жовтня в Білорусі працівники державних заводів і підприємств, транспортники і шахтарі, викладачі та студенти з самого ранку почали страйкувати. Трохи згодом в Мінську силовики жорстоко розігнали мітинг студентів.
- 25 жовтня в Мінську та інших містах Білорусі люди вийшли на акції протесту - тільки в столиці проти режиму Лукашенка мітингували 100 тисяч білорусів.
- 25 жовтня закінчився термін ультиматуму, який кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська висунула лідеру країни Олександру Лукашенку. Вона зажадала, щоб до 25 жовтня президент пішов у відставку, на вулицях припинилося насильство і всі політв'язні були звільнені. Також політик зажадала провести перевибори глави держави до кінця 2020 року.
Ситуація в Білорусі - про що важливо знати:
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред