Для Москви Анкара не є стратегічним союзником, проте виступає партнером з питань врегулювання конфліктів у Сирії та Лівії. Росія не поділяє точку зору Туреччини та Азербайджану з приводу збройної конфронтації у Нагірному Карабасі.
Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у інтерв'ю російським радіостанціям, повідомляє Sputnik Вірменія.
За його словами, Туреччина демонструє прагнення до просування власних геополітичних інтересів в регіоні. Якщо такі дії законні, то їх реалізація повинна бути максимально прозорою.
"Росія ніколи не говорила, що Туреччина — її стратегічний союзник. Це партнер - тісний і на багатьох напрямках - це партнерство багато в чому має стратегічний характер. Ми працюємо у Сирії, намагаємося врегулювати лівійську кризу. Туреччина прагне теж свої інтереси в цьому регіоні просувати. Це абсолютно законно", - запевнив Лавров.
Глава МЗС РФ акцентував увагу на тому, що Москва не підтримує позицію Анкари і Азербайджану з питання військового врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі.читайте такожВійна Туреччини за Азербайджан: у Росії попередили Анкару про наслідки
"Ми не згодні з тією позицією, яку озвучила Туреччина, яку, власне, кілька разів і президент Алієв висловлював. Тут жлдного секрету немає, заяву про те, що є і припустиме військове вирішення конфлікту, ми не можемо розділити", - цитує Лаврова російське інформагентство ТАСС.
Позиція Росії щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Росія, США і Франція є країнами-гарантами врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі. 1 жовтня країни випустили спільну заяву, в рамках якої закликали Баку і Єреван припинити вогонь і сісти за стіл перемовин.
- 14 жовтня глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що з метою припинення військових дій в районі Нагірного Карабаху слід забезпечити присутність російських спостерігачів у зоні конфлікту.
- Президент Росії Володимир Путін підкреслив, що Москва не надаватиме Вірменії військову допомогу за лінією ОДКБ в рамках військової кампанії Єревана і Баку за Нагірний Карабах.
Позиція Туреччини щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Офіційна Анкара з моменту загострення військових дій між Вірменією та Азербайджаном виступила з заявою на підтримку Азербайджану.
- Президент Реджеп Ердоган розкритикував Москву, Вашингтон і Париж за нездатність врегулювати конфронтацію протягом багатьох років і заявив, що Азербайджан прийняв самостійне рішення щодо звільнення власної території.
- У Ердогана не виключили, що за певних обставин у нагірно-карабаській війні можуть взяти участь турецькі війська.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред