Ключове:
- Необхідний чесний внесок у спільну оборону
- НАТО користувалося США, переконаний Трамп
Жорстка позиція Дональда Трампа щодо НАТО під час його першого президентства збільшила оборонні витрати інших членів альянсу на $600 млрд.
Водночас вимога чесного внеску в загальну оборону зберігатиметься й надалі, заявив він в інтерв'ю MSNBC.
"Якщо вони платять за рахунками, і якщо я вважаю, що вони чинять чесно, що вони поводяться з нами справедливо, то відповідь абсолютно одна - я б залишився в НАТО", - сказав Трамп.
При цьому він висловив думку, що НАТО користувалося США, з одного боку відмовляючись від купівлі американських товарів, а з іншого - виділяючи значно менше на оборону.
"Вони не беруть наші автомобілі, вони не беруть наші продукти харчування, вони нічого не беруть. Вони вважають це ганьбою. І до того ж ми їх захищаємо. Тож це подвійний удар. Дозвольте мені сказати вам, що я зміг домогтися вливання сотень мільярдів доларів у НАТО тільки завдяки жорсткій позиції", - підкреслив обраний президент США.
"Я сказав країнам: я не буду вас захищати, якщо ви не заплатите, і вони почали платити, і це склало понад $600 млрд. Це дуже багато. Інакше вони б навіть не боролися. У них не було б грошей на боротьбу", - додав Трамп.
Раніше повідомлялося про те, що в НАТО розглядають кілька варіантів кінця війни. Країни НАТО обговорюють гарантії безпеки для України, які не провокували б Росію, пише Bloomberg.
Як повідомляв раніше Главред, НАТО може посилити ППО України. На зустрічі глав МЗС країн НАТО обговорювалося посилення українського "повітряного щита", розповів Георгій Тихий.
Нагадаємо, майбутній радник з нацбезпеки обраного президента США Дональда Трампа розглядає кілька варіантів припинення війни в Україні.
Читайте також:
- РФ швидко просувається: у НАТО дали тривожний прогноз щодо нового наступу
- Україна поставила "ультиматум" Заходу перед зустріччю НАТО: що тепер зміниться
- Мирні переговори України з РФ: у НАТО висунули несподівану пропозицію
Що відомо про НАТО?
НАТО, Північноатлантичний альянс - міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.
Відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів, пише Вікіпедія.
7 березня 2024 року НАТО офіційно прийняло Швецію, тож тепер Північноатлантичний альянс має союз із 32 державами.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред