Ви дізнаєтеся:
- Які варіанти завершення війни розглядають радники Трампа
- На якому сценарії найімовірніше наполягатиме новий президент США
Майбутній радник обраного президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Майкл Волтц останніми днями розглядає кілька пропозицій щодо припинення війни в Україні. Перший сценарій передбачає заморозку конфлікту і переговори, другий - членство України в НАТО в обмін на території.
Як пише CNN з посиланням на два джерела, чиновники Трампа, ймовірно, наполягатимуть на якнайшвидшому припиненні вогню, щоб тимчасово заморозити конфлікт, поки обидві сторони ведуть переговори. Над деталями стратегії ще триває робота.
Представники адміністрації Трампа також наполягатимуть на тому, щоб європейські союзники і НАТО взяли на себе більшу частину тягаря витрат на підтримку України.
Волтц розглядає, зокрема, й ідеї генерала Кіта Келлога, якого Трамп оголосив у середу своїм спеціальним представником з питань Росії та України.
Пропозиція Келлога передбачає, що продовження американської військової допомоги Україні залежатиме від участі Києва в мирних переговорах із Росією та "офіційної політики США, спрямованої на припинення вогню та врегулювання конфлікту в Україні шляхом переговорів".
Прагнення України вступити до НАТО, тим часом, буде "відкладено" на тривалий період.
Волтц також розглянув окрему пропозицію, яку підтримав колишній посол Трампа в Німеччині Річард Гренелл. Той висловлював підтримку створенню "автономних регіонів" всередині України, хоча й не пояснював деталей.
Другий сценарій завершення війни в Україні передбачає, що країна-агресор РФ зможе зберегти окуповані території в обмін на членство України в НАТО.
Видання акцентує: мало хто в орбіті Трампа прагне запросити Україну до НАТО найближчим часом.
Мирний план Трампа - головне
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що збирається "посадити Росію та Україну за стіл переговорів" одразу ж після того, як розпочне роботу в Білому домі.
Як пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела, в адміністрації обраного президента США Дональда Трампа обговорюють сценарії завершення війни в Україні. Один із нових мирних планів передбачає створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення.
Главред повідомляв, що План перемоги, який президент України Володимир Зеленський презентував республіканцю Дональду Трампу під час зустрічі в Нью-Йорку у вересні, передбачає різні бізнес-угоди, доступ до сировини і розгортання військ у Європі. За даними Financial Times, деякі ідеї сподобалися Трампу.
Економічна підтримка України Європою може допомогти змінити думку обраного президента США Дональда Трампа про війну і послати сильний сигнал російському диктатору Володимиру Путіну, пише Reuters. Журналісти зазначають, що одним із можливих варіантів фінансування є використання заморожених російських активів. Однак такі дії стикаються з юридичними та політичними перешкодами.
Інші новини:
- "Криму більше немає": експерт оцінив скандальні заяви команди Трампа
- "Абсолютна м'ясорубка": у США назвали терміни старту переговорів Трампа щодо України
- "Є тільки один вихід": коли відбудуться вибори в Україні та до чого тут Трамп
Хто такий Майкл Волтц
Майкл Джордж Глен Волтц — американський політик і полковник армії Сполучених Штатів. Член Республіканської партії.
Волц народився 31 січня 1974 року в Бойнтон-Біч, штат Флорида, і виріс у Джексонвіллі. Отримав ступінь бакалавра мистецтв у галузі міжнародних досліджень у Військовому інституті Вірджинії та отримав звання другого лейтенанта армії США, пише Вікіпедія.
Волтц — "зелений берет" (так у США називають Сили спеціальних операцій) із бойовими нагородами, який все ще служить полковником Національної гвардії армії США і колишній радник з політики Білого дому та Пентагону. Він перший "зелений берет", обраний до Конгресу.
Прослужив в армії понад 26 років. Служив як офіцер спецназу з численними відрядженнями до Афганістану, на Близький Схід та до Африки. За бойові заслуги Волтц був нагороджений чотирма бронзовими зірками, зокрема, двома - за хоробрість.
Волтц підтримав Дональда Трампа на президентських праймеріз Республіканської партії у 2024 році.
Після вторгнення росії в Україну в 2022 році він закликав адміністрацію Джо Байдена надати Києву більше зброї, щоб допомогти йому відтіснити російські війська. Але у 2024 році Волтц заявив, що має відбутися переоцінка цілей Сполучених Штатів в Україні.
Зокрема, у квітні 2024 Волтц голосував проти додаткового фінансування допомоги Україні на $60 млрд.
"Епоха бездонних чеків для України від Конгресу закінчилася. Європа має зробити більше для України, США мають захистити свій південний кордон", — писав він.
При цьому серед інших причин свого голосування проти фінансування для України Волтц називав відсутність стратегії в адміністрації президента Джо Байдена.
Він критикував Білий дім за повільну та несвоєчасну підтримку України, а також за недостатні санкції проти енергетичного сектору Росії.
"Якщо Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться, поки не залучить країни НАТО. Потрібно спинити Росію перед тим, як вона втягне НАТО і США у війну", — писав Волтц.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред