Американський політик, 45-й президент США Дональд Трамп не знайшов компромісу зі своєю юридичною командою з питання вибудовування лінії захисту в процесі щодо імпічменту. Він наполягав, щоб адвокати відштовхувалися від фальсифікацій у виборчому процесі, тоді як юристи з цим не погодилися. В результаті провідні фахівці у сфері юриспруденції припинили роботу на Трампа за 10 днів до початку розгляду процедури у Сенаті.
Як повідомляє CNN, команду колишнього глави держави залишили головні адвокати - Бутч Бауерс, який працював у Мін'юсті за президентства Буша, колишній федеральний прокурор Дебора Барбері з Південної Кароліни. Помічники адвокатів з цього штату – Джонні Гассер і Грег Харріс – також вийшли з процесу. Крім того, над справою щодо імпічменту більше не працює і Джош Ховард, який приймав участь у розслідуванні скандалів за участю Білла Клінтона і Моніки Левінські.
За інформацією журналістів, адвокати вийшли з процесу через те, що Трамп пропонував лінію захисту, згідно з якою на виборах президента США були фальсифікації. Юристи мали намір акцентувати увагу на тому, що імпічмент оголошено після завершення президентської каденції Трампа. Політик прийняв рішення не погоджуватися з такими доводами.
Імпічмент Дональду Трампу
- Палата представників ще 13 січня звинуватила Трампа в підбурюванні до повстання у США і оголосила йому імпічмент. Резолюцію підтримали 232 представники нижньої палати парламенту.
- Однак Республіканська партія у Сенаті заблокувала цей процес, внаслідок чого "демократам" не вдалося відсторонити Трампа від влади до 20 січня - дня інавгурації нового президента Джо Байдена.
- 25 січня у Сенаті США розглядали питання визнання неконституційності процесу імпічменту Дональду Трампу. Документ підтримали 55 сенаторів (з них 5 "республіканців"). Проти проголосували 45 "республіканців". Відтак, як зазначають американські ЗМІ, для імпічменту Трампу не вистачить 12 голосів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред