Російський диктатор Володимир Путін у розмові з прем'єрміністром Італії Маріо Драгі заявив, що поки ще не створені умови для припинення вогню в Україні.
Розмова між Путіним і Драгі відбулася у середу, 30 березня. Про її зміст італійський прем’єр розповів у четвер, 31 березня, відповідаючи на запитання журналістів, пише Reuters.
"Чи Путін змінив своє ставлення від початку війни? Відповідь складна. Я думаю, що я помітив зміни, але я обережно інтерпретую ці знаки, тому що ситуація розвивається. Я вважаю, що помітив зміни в тоні, але я не можу казати про це з упевненістю на основі 40-хвилинної розмови" – цитують у ЗМІ слова Драгі.
Як пише видання "Sky Italia", Драгі зазначив, що на запитання, коли чекати хоча б тимчасового припинення вогню в Україні, Путін відповів, що для цього ще "не дозріли умови".
Крім цього, очільник Кремля заявив, що час для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським ще не настав.
"Відповідь Путіна полягала в тому, що час ще не настав, учасникам переговорів потрібно продовжити переговори. Путін зазначив, що, на його думку, в переговорах є невеликі кроки вперед, і фактично позиції двох сторін з різних питань дещо зблизилися. Я дуже обережно ставлюся до цього, тому що все ще є багато скептицизму, і нам потрібно говорити про факти", – зазначив Драгі.
Переговори України і РФ у Стамбулі
Нагадаємо, 29 березня у Стамбулі відбулася зустріч української та російської делегацій, на якій обговорили війну в Україні.
За підсумками зустрічі радник керівника ОПУ і член української делегації Михайло Подоляк заявив, що були зафіксовані найважливіші договірні позиції, які взяла до розгляду РФ. Країнами-гарантами безпеки для України, які можуть підписати багатосторонній договір, можуть стати країни Радбезу ООН, Китай, США, Франція, Німеччина, Ізраїль, Канада, Туреччина.
читайте такожЧому Росію навіть без Путіна потрібно тримати в ізоляціїЧлен української делегації Андрій Чалий зазначив, що Україна готова до нейтралітету, проте лише якщо мирний договір буде узгоджений.
При цьому за результатами переговорів зазначалося, що Питання з ОРДЛО і Криму не врегульовані, бо поки що гаранти не працюватимуть на ці території.
Що буде з питанням окупованого Криму
Щодо Криму, Україна запропонувала прописати його окремим пунктом у договорі, який передбачатиме, що наша держава та РФ проводитимуть переговори щодо окупованого півострова упродовж до 15 років, і в цей час не має бути ніяких військових дій.
Проте вже 30 березня у президента РФ Володимира Путіна заявили, що відкидають можливість вести перемовини з Україною щодо статусу окупованого Криму. За словами прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, обговорювати це питання їм нібито "забороняє російська конституція".
Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що українська делегація на переговорах з РФ очікує, що вдасться вийти на конкретику за мирним договором за лічені дні. Він наголосив, що Україна повинна отримати фундаментальні ключові гарантії безпеки.
Читайте також:
- Путін відмовився від газового ультиматуму: РФ прийматиме оплату за газ в євро і доларах
- "Показали як доказ тіло цивільної": снайперка ЗСУ відповіла пропагандистам РФ, які її "заживо поховали"
- Крим з Донбасом, російська мова і демілітаризація: у Туреччині назвали деталі зустрічі України і РФ
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред