Президент Росії Володимир Путін заявив, що в кінці жовтня провів низку телефонних розмов з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколою Пашиняном і спробував переконати країни в необхідності припинити військові дії в Нагірний Карабах.
"Несподівано для мене Пашинян сказав, що для них це неприйнятно" - цитують Путіна російські ЗМІ. Відео опубліковано в YouTube.
За словами президент РФ, він переконав Алієва припинити військові дії з незначним для Вірменії територіальним збитком на умови допуску цивільних біженців з Азербайджану в Шуші за наявності миротворців. Однак Пашинян тоді рішуче відмовився і заявив, що бачить у такій перспективі загрозу для Вірменії та Нагірного Карабаху.
Путін заявив, що йому незрозуміла була позиція Пашиняна, оскільки передбачалося повернення мирних громадян у свої будинки при збереженні контролю вірменської сторони. Він додав, що вже тоді було відомо, що виконання угод контролювали б російські миротворці.
читайте такожЖителі Нагірного Карабаху масово залишають свої будинки після поразки
Війна за Нагірний Карабах 2020 - що було раніше:
9 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали договір про припинення військових дій в районі Нагірного Карабаху.
Серед іншого в Нагірному Карабасі строком на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Експерти пояснили хитрий план Кремля по Карабаху. РФ прагнула змінити прозахідний вектор у Вірменії, кажуть експерти.
Зокрема, політичний аналітик Андрій Ганжа описав, чому перемога Азербайджану в Нагірному Карабасі-пастка Туреччини і Росії. Битва за Нагірний Карабах призвела до катастрофічної поразки Вірменії та сумнівної перемоги Азербайджану.
Інший експерт пояснив, хто виграв після перемир'я в Карабасі і як РФ здала Вірменію. За миротворцями РФ у Нагірному Карабасі наглядатимуть турецькі спостерігачі, нагадав Олег Жданов.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред