Путін втрачає союзника остаточно: Reuters розповіло, який удар РФ завдасть Індія

14 лютого 2025, 15:28
743
Нью-Делі вже відмовився від спільної з Москвою програми створення бойового літака, а тепер РФ чекає новий удар.
Моди, Путин, РФ, Индия, СУ-57
Індія може більше не купувати російські винищувачі СУ-57 / Колаж: Главред, фото Вікіпедія, сайт президента РФ

Головне:

  • Моді та Трамп домовляються про військові контракти
  • Індія, ймовірно, купуватиме американську зброю замість російської

Сполучені Штати мають намір збільшити обсяги військових поставок до Індії, починаючи з 2025 року. У перспективі Вашингтон планує обіграти Росію і надати Нью-Делі новітні винищувачі F-35 замість Су-57. Про це повідомляє Reuters.

"‎Ми збільшимо військові продажі Індії на багато мільярдів доларів. Ми також прокладаємо шлях до того, щоб зрештою забезпечити Індію малопомітними винищувачами F-35"‎, – заявив Дональд Трамп під час спілкування з журналістами.

відео дня

Хоча він не уточнив конкретних термінів реалізації цієї угоди, варто зазначити, що продаж передових військових технологій за кордон зазвичай займає багато років.

Офіційний Нью-Делі не поспішає підтверджувати цю інформацію.

"Наразі це те, що знаходиться на стадії пропозиції", – прокоментував міністр закордонних справ Індії Вікрам Місрі.

Путін втрачає союзника остаточно: Reuters розповіло, який удар РФ завдасть Індія
Су-57 / Інфографіка: Главред

Заява Трампа може серйозно змінити плани Індії щодо закупівлі російських винищувачів "‎п'ятого покоління"‎. До того ж, раніше Нью-Делі вже відмовився від спільної з Москвою програми створення бойового літака на базі Су-57.

Варто нагадати, що на фоні заяв про посилення співпраці, Дональд Трамп зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Під час переговорів сторони обговорили широкий спектр питань, зокрема збільшення поставок американської нафти й газу до Індії.

Занепад співпраці Індії та РФ - що відомо

Як повідомляв Главред з посиланням на Reuters, нові санкції США торкнуться постачання нафти РФ до Індії. Так, нафтопереробники очікують на серйозні перебої у зв'язку з введенням нових обмежень, спрямованих на скорочення доходів країни-агресора.

Згодом журналісти Reuters також повідомили, що через американські санкції Китай та Індія відмовляються від російської нафти. Це важливо в контексті того, що раніше майже 20% імпорту нафти Китаю та понад 30% індійського припадало саме на російську нафту.

У матеріалі Bloomberg також йдеться про те, що Індія вслід за Китаєм відвернулась від Росії. Видання підтвердило, що в Нью-Делі відмовились приймати нафтові танкери, проти яких США ввели санкції.

Більше міжнародних новин:

Що потрібно знати про Reuters?

"Ройтерз" (англ. Reuters) - британське агентство новин і постачальник даних про фінансові ринки, що надає інформаційні повідомлення газетам та іншим засобам масової інформації, пише Вікіпедія.

Reuters вважається одним із найбільших у світі міжнародних новинних агентств. Агентство існує з середини XIX століття

У Reuters працюють понад 14 000 співробітників у 91 країні світу. Серед них близько 2300 журналістів, а також фотокореспондентів і відеооператорів. Загалом агентство має 197 бюро, які працюють по всьому світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти