У Держдуму РФ були внесені проекти законів, які посилюють правила проведення народних мітингів. Якщо ініціативи будуть прийняті, почергові одиночні пікети у Росії будуть визнані мітингами, а журналістам заборонять брати участь в акціях протесту.
Як повідомляє РБК, Державній Думі РФ запропонували розглянути проект закону, у разі прийняття якого влада вважатиме почергові пікети і черги на такі заходи мітингами. Законопроект вже розміщено у базі даних законодавчого органу влади.
Крім того, законодавчою ініціативою пропонується прирівняти до мітингу і масове пересування громадян в громадських місцях, яке може бути спрямоване на вираження або формування певної точки зору з різних питань, які стосуються Росії.
Також проект закону забороняє журналістам організовувати або брати участь у мітингах. Публічні заходи забороняються біля будівель екстрених та оперативних служб.
При цьому зареєстровано ще один проект закону, у разі його прийняття влада визначатиме порядок збору коштів для реалізації публічних заходів. Зокрема, фінансувати мітинги не зможуть іноземні фізичні та юридичні особи, неповнолітні та громадяни, які перераховують гроші для активістів на анонімній основі. Гроші від невстановлених осіб влада перерахує на рахунок держави.
У коментарі російському виданню Комерсант депутат від Єдиної Росії Дмитро Вяткін, який став автором двох вищевказаних ініціатив, заявив, що владі слід боротися з "винахідливістю громадян", а публічна діяльність повинна фінансуватися на прозорій основі і без участі іноземців.читайте також"Все йде від України": Київ і Мінськ наблизили протести у Росії - експерт
"За фактом це форма грубого втручання у внутрішні справи", - вважає Вяткін.
Також він розкритикував одиночне пікетування у Росії і вважає, що влада повинна в цій ситуації реагувати як на масовий публічний захід.
"Люди йдуть і змінюють один одного, ми чудово розуміємо, що це не одна людина і що це масова акція. Значить, і регулювати її треба з точки зору масової акції. Кого ми обманюємо?"- підкреслив депутат.
Протести у Росії
- Російський опозиційний політик Олексій Навальний в інтерв'ю проекту Nexta заявив, що білоруські протести – це жахіття для Кремля. За його словами, росіяни позитивно відгукуються про мітинги у Білорусі, які можуть стати для них прикладом.
- Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити одному з лідерів російської опозиції Олексію Навальному 8,5 тисяч євро компенсації за незаконне затримання в травні 2012 року на Болотній площі, де проходили протести проти підтасовки виборів глави держави.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред