Бойові дії за Нагірний Карабах канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
Меркель висловила заклопотаність ситуацією, що склалася і закликала лідерів Вірменії та Азербайджану припинити військові дії в Нагірному Карабасі, повідомляє РІА Новості.
Канцлер Німеччини звернулася до керівництва сусідніх країн з проханням посприяти мирному врегулюванню конфлікту.
За її словами, альтернативи мирному врегулюванню карабаської проблеми не існує, а також заявила про необхідність повернутися до мирного процесу в рамках Мінської групи ОБСЄ.
За словами Пашиняна, з початку загострення ситуації на кордоні з Азербайджаном Туреччина проявляє безпрецедентну активність в регіоні. Пашинян закликав Меркель докласти "всіх зусиль для приборкання агресивної і деструктивної поведінки Туреччини і недопущення її залучення в регіон".
читайте такожМ'ясорубка на Кавказі: нові подробиці війни за Нагірний Карабах
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред