Підготовка до протестів у Росії відбувається за аналогією з протестними акціями у Білорусі. Російські мітинги, які пройшли 23 січня, є фактично першою репетицією. До виборів до Держдуми і після голосування російська держава може зіштовхнутися з вуличними акціями.
Як повідомляє білоруське інформагентство Белта, президент Білорусі Олександр Лукашенко під час наради заявив, що російський сценарій протестів схожий на білоруський. Як вважає глава держави, протестні акції у Росії можуть тривати до виборів до Держдуми і після того, як пройде голосування (вибори до Держдуми РФ призначені на 19 вересня, - ред.).
"Всі роблять, як у нас, за винятком (того, що) гра буде в довгу, до думських виборів. Це буде перша репетиція. Вийде - не вийде. А після думських виборів буде ще модніше. Вони вміють грати в довгу", - попередив він.
Також політик додав, що офіційний Мінськ вже інформував російську владу щодо цієї ситуації.читайте такожКрах режиму Путіна: у Росії зробили прогноз про президентство Навального
"Ми це бачили, за лінією спецслужб, і МВС, і КДБ знають. Ми постійно інформували росіян. Ми бачили, що це все готують для Росії", - підкреслив Олександр Лукашенко.
Раніше Лукашенко заявив, що російські протести, на відміну від білоруських подій в серпні 2020 року, будуть спрямовані на поступове розхитування влади, тому що у Росії неможливо реалізувати сценарій бліцкригу.
Протести у Росії
- Російський опозиційний політик Олексій Навальний після рішення суду про свій арешт записав відеозвернення, в якому закликав росіян вийти на мітинги на його підтримку 23 січня.
- По всій Росії 23 січня пройшли акції протесту. Мітинги супроводжувалися численними арештами і бійками активістів з силовиками. Під час акцій затримали понад 3 тисячі осіб.
- У заходах взяли участь понад 100 тисяч осіб. У Кремлі заявили, що протести не були масштабними, а про довіру до Путіна свідчать показники голосування за президента і зміни до Конституції РФ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред