Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав Росію до спільного врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі. Для цього Москві слід провести перемовини з Єреваном, а Анкарі поговорити з Баку. Сторони повинні зрозуміти, чи існує можливість для вирішення даного питання.
Про це глава Турецької республіки заявив під час свого виступу в парламенті Туреччини в середу, 28 жовтня, повідомляє інформагентство Reuters.
За його словами, під час перемовин з Путіним він закликав Росію до спільного вирішення питання вірмено-азербайджанського збройного протистояння у Нагірному Карабасі. Туреччина і Росія повинні провести перемовини з Азербайджаном і Вірменією на предмет можливості завершення конфлікту.
"Ми обговорили з Путіним події у Карабасі. Ми сказали: Приходьте на Кавказ, вирішуйте це питання. Якщо хочете, давайте разом вирішимо. Ви поговорите зі своїми партнерами, ми - зі своїми. Нехай наші глави МЗС та інші теж поговорять. Головне зрозуміти, чи вирішимо ми це питання, чи ні. Давайте вже це закінчимо", - сказав Ердоган.читайте такожЕрдоган запросив перемовини з Путіним щодо Карабаху: про що домовилися
Також він додав, що в процесі перемовин сторони повинні враховувати позицію та інтереси Туреччини.
"Ми поінформували Путіна про" червону межу" Анкари щодо цього питання", - підкреслив Ердоган.
Роль Туреччини і Росії в конфлікті у Нагірному Карабасі
- Офіційна Анкара з моменту початку нових військових дій у Нагірному Карабасі виступила на боці Азербайджану. Президент Туреччини Реджеп Ердоган виступає за проведення військової операції Баку у Карабасі і закликає Вірменію вивести звідти свої війська.
- Вірменія звинувачує Туреччину в тому, що Анкара задіяла у Нагірному Карабасі свої збройні сили і перекинула до зони конфлікту бойовиків з Сирії.
- У США стверджують, що Туреччина допомагає Азербайджану у нагірно-карабаському конфлікті і закликають Анкару припинити втручання у військові дії Баку і Єревану.
- Росія – поряд з США і Францією – виступає гарантом врегулювання військового конфлікту у Нагірному Карабасі. 1 жовтня Париж, Вашингтон і Москва закликали Вірменію та Азербайджан до припинення вогню і вирішення питання в дипломатичній площині.
- Незважаючи на те, що Вірменія є учасником організації ОДКБ, Росія не має наміру надавати допомогу Єревану у Нагірному Карабасі, тому що гарантії колективної безпеки не поширюються на цю територію.
- У Держдумі РФ не виключають, що Росія може провести десантну операцію у Вірменії, щоб посилити військові позиції Єревана у нагірно-карабаському конфлікті.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред