Росії слід нагадати порушившим мир в регіоні Анкарі ті Баку, що саме Москва є лідером на пострадянському просторі. Росіяни можуть провести десантну операцію на території Вірменії з метою посилення військового потенціалу вірменської держави в збройному протистоянні у Нагірному Карабасі.
Про це заявив російський депутат, глава комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтин Затулін у коментарі НСН.
За його словами, реакцією Росії на військові дії у Нагірному Карабасі може стати військова допомога республіці Вірменія. Йдеться про спеціальне звернення до ОДКБ і висадку на території вірменської держави російських десантників.
"У формі демонстративного посилення військового потенціалу Вірменії. У формі звернення до ОДКБ через необхідність вжити заходів щодо захисту вірменської - не нагірно-карабаської, а вірменської території шляхом десантної операції. Шляхом розмикання повітряної блокади", - стверджує Затулін.
Він стверджує, що Росія готова відправити свою військову допомогу через повітряний простір Грузії. У Москві готові пояснити Тбілісі, що без військового втручань РФ на Південному Кавказі може відбутися масштабна дестабілізація.
"Тому що мова йде про розповзання бойовиків по Кавказу, від яких постраждають і Росія, і Грузія, і всі інші. Виникає загроза великій масі вірменського населення, яка історично пам'ятає геноцид в цьому районі. Ми повинні вжити заходів", - додав російський політик.читайте такожЕксперт назвав причину спалаху війни у Нагірному Карабасі
Також він підкреслив, що наразі дійсно немає можливості врегулювати вірмено-азербайджанський конфлікт дипломатичним шляхом, а мирний процес, незважаючи на пряму участь у ньому Москви, досі не зрушився з місця.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Гостра фаза збройного протистояння між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі триває з 27 вересня. Тоді сторони звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню, після чого у Баку оголосили про початок військової операції.
- На боці Азербайджану рішуче виступає Туреччина. Віцепрезидент Турецької республіки Фуат Октай заявив, що Анкара готова ввести війська до району Нагірного Карабаху на допомогу Баку.
- Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян стверджує, що у Єревані, незважаючи на готовність до поступок, не вірять у мирне врегулювання конфлікту у даний момент. Він закликав місцеві органи самоврядування формувати загони самооборони.
- У МЗС Вірменії зробили заяву, згідно з якою єдиним виходом із ситуації є мирний процес в рамках Мінської групи ОБСЄ, де країнами-гарантами виступають США, Росія і Франція.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред