Співдиректор Програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник спрогнозував, чим може закінчиться війна Вірменії та Азербайджану.
Як підкреслив він в ефірі каналу Україна 24, ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі може закінчитися як припиненням бойових дій під тиском міжнародних гравців, так і розростанням до масштабної війни.
"Будемо сподіватися, що до Третьої світової війни не дійде, це найгірший сценарій. Але два варіанти розвитку подій дуже ймовірні. Один - це інтенсивне втручання сильних міжнародних партнерів, в першу чергу, Росії, США, Європи, і примус ворогуючих сторін до перемир'я", - зазначив він.
Експерт припустив, що у випадку, якщо якщо спроби мирного врегулювання будуть невдалими або буде деструктивне втручання ззовні, конфлікт переросте у широкомасштабну війну.
"Не так, як зараз відбувається між Азербайджаном і Нагірним Карабахом, а саме між Азербайджаном і Вірменією, і тоді це кардинально впливає на розстановку сил. На сьогодні я б оцінював шанси (реалізації першого або другого сценарію - ред.) приблизно 50 на 50", - підсумував експерт.
читайте такожМ'ясорубка на Кавказі: нові подробиці війни за Нагірний Карабах
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред