Адміністрація 46-го президента США Джо Байдена має намір припинити затяжні війни, зокрема в Афганістані, де американські військові разом з союзниками поки зберігають свою присутність.
Про це заявив представник Держдепартаменту Нед Прайс, передає Укрінформ. За його словами, Байден виступає за нинішній мирний процес з "Талібаном".
"Президент Байден хоче покласти край так званим вічним війнам, і так само ми плануємо підтримати нинішній мирний процес між Ісламською Республікою і талібами", - зазначив Прайс.
Він додав, що зараз рівень насильства в Афганістані став "неприйнятно високим", тому адміністрація переглядає домовленості між США і талібами, що були укладені при минулому президенті Дональда Трампа.
Домовленості передбачають виведення західних військ з країни в обмін на гарантії безпеки. Це питання буде обговорюватися під час зустрічі міністрів НАТО, яка відбудеться цього тижня.
Водночас рух "Талібан" закликав США дотримуватися угоди.
"Припинення цієї війни є відповідальністю та в інтересах усіх", - йдеться в листі заступника лідера угруповання Абдулли Гані Барадарома.
Довідка. Талібан - ісламістський рух, що зародився в Афганістані серед пуштунів в 1994 році, передає Вікіпедія. Керував Афганістаном з 1996 по 2001 рік (Ісламський Емірат Афганістан) і регіоном Вазірістан на півночі Пакистану (Ісламська держава Вазірістан) з 2004 року.
Війна в Афганістані
- Військовий конфлікт (з 2001 по 2014 рік) тривав між міжнародними силами сприяння безпеці (ISAF), підтримуваними спочатку Північним альянсом, а потім новим урядом Афганістану, і ісламістською організацією Талібан, яка контролювала до цього більшу частину Афганістану.
- США проводять операцію в Афганістані. Вона почалася у відповідь на терористичний акт 11 вересня 2001 року.
- Це найтриваліша війна в історії Штатів.
- З липня 2011 року почалося поступове виведення військ коаліції з Афганістану.
- У липні 2013 року забезпечення безпеки в країні передали місцевим силовим структурам, з цього моменту контингент коаліції відіграє допоміжну роль.
- Фактично війну завершили лише формально, а насправді вона тривала і надалі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред