18 червня, наступного дня після того, як кандидат у президенти Білорусі Віктор Бабаріко зібрав 425 тисяч підписів в підтримку, що стало абсолютним рекордом в історії країни, його та сина Едуарда, який очолює передвиборний штаб батька, було затримано для допиту Департаментом фінансових розслідувань КДБ.
Як повідомляють білоруські ЗМІ, їм не дають вийти на зв'язок, а адвокатів до політиків не пускають через "навчаня в будівлі". Одночасно з цим почалися обшуки в будинку Бабаріко. Як повідомляють політичні телеграм-канали країни, від кандидата вимагають відмовитися від участі у виборах в обмін на свободу.
До цього влада заарештувала розрахунковий рахунок Віктора Бабарико, на якому знаходився його виборчий фонд. Кандидата звинувачують в участі в ОЗУ Белгазпромбанка, що належить Газпрому.
Також влада звинувачує подругу родини Бабарико, Світлану Купрєєву в ухиленні від сплати податків на суму не менше 9 млрд білоруський рублів (майже $4 млн).
Загрози Тихановской
Інший кандидат у президенти, Світлана Тихановская зібрала 100 тисяч підписів, необхідних для участі у виборах, але тепер піддається тиску з вимогою самоусунутися. Її чоловік Сергій Тихановский був поміщений у карцер СІЗО-1, під час обшуків у нього нібито знайшли 900 тисяч доларів, а також завели кримінальні справи, одна з яких - за статтею 191 КК РБ (Перешкоджання роботі ЦВК).
Сама жінка під час поїздки в Гомель для здачі підписних листів отримала телефоном погрози розправи над її дітьми.
"Я перебуваю в Гомелі, я приїхала сюди, щоб почати здачу підписів, зібраних на мою підтримку, і на порозі однієї з адміністрацій мені надійшов дзвінок з погрозами на мою адресу і на адресу моїх дітей з умовою того, що я не повинна продовжувати цю поїздку. Переді мною стоїть вибір: діти і подальша боротьба, думаю, мій вибір буде очевидний. Прошу вас з розумінням поставитися до будь-якого мого рішення", - попередила вона своїх прихильників.
Тортури
До противників режиму Лукашенка застосовуються методи, які можна кваліфікувати як катування. Опозиція називає дії влади спробами максимально залякати суспільство.
Серед них - заборона передачі, відбір теплого одягу, заборона на папір і ручки, підселення в камеру до вошивих і хворих, недопуск адвокатів, позбавлення сну, приміщення карцеру, заливання підлоги хлоркою, спроба провокації на силові дії з боку інших арештантів, побиття та інші методи тиску на затриманих. Білоруські активісти з великим досвідом затримань кажуть, що такого раніше не було.
Один з політиків, Павло Северинець, перебуваючи в карцері, порізав вени на знак протесту проти катувань у Білорусі – як його особисто, так і інших політичних в'язнів у країні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред