Азербайджан ударив ракетами по столиці Карабаху, іноземні журналісти покинули місто

5 жовтня 2020, 09:39оновлено 5 жовтня 2020, 10:23
1632
Місцева влада організувала для представників іноземної преси автобуси, на яких вони змогли виїхати зі Степанакерта.
Нагірний Карабах
Столицю Нагірного Карабаху покинули іноземні журналісти / Reuters

Більшість іноземних журналістів покинули Степанакерт, столицю невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки (НКР), після початку обстрілів міста. Уранці в понеділок, 5 жовтня, міноборони Вірменії заявило, що Азербайджан з великою інтенсивністю обстрілює місто з ракет.

Про це повідомляє РИА Новости.

За інформацією, місцева влада організувала для представників іноземної преси автобуси, на яких вони змогли виїхати зі Степанакерта.

Крім того, стало відомо, що іноземні журналісти в основному перемістилися у Горіс, місто на півдні Вірменії поруч з Нагірним Карабахом. Вірменська влада, своєю чергою, вже пообіцяла відкрити там пресцентр.

Решта представників ЗМІ, які залишилися в місті, намагаються не виїжджати за його межі і фіксують те, що відбувається в столиці. Серед тих, хто ще перебуває в Степанакерті, багато вірменських журналістів.

Трохи згодом у Telegram-каналі РИА Новости з'явилася інформація, що міноборони Вірменії повідомило про відновлення наступальних дій ЗС Азербайджану на південному напрямку лінії зіткнення.

Крім того, вірменське міноборони уточнило, що обстріл Степанакерта ведеться з РСЗВ "Смерч", "Полонез" і турецької T-300 Kasirga.

Водночас міноборони Азербайджану заявило, що радіолокаційні системи ППО Республіки зафіксували пуск ракет з території Вірменії. Цю інформацію вірменське міноборони спростувало.

Війна у Нагірному Карабасі - про що йшлося раніше:

Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.

Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти