Франція, яка коментувала війну в Нагірному Карабасі, мала б визнати незалежність свого міста Марсель, "де майже половина населення - вірмени", заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Про це Алієв заявив телеканалу Al Arabiya в інтерв'ю, стенограма якого була опублікована 4 жовтня пресслужбою глави держави.
За словами Алієва, Нагірний Карабах, що належить Азербайджану, - окупований регіон.
Алієв зазначив, що Франція могла б проголосити Нагірний Карабах в Марселі і проголосити незалежність острівного французького регіону Корсика.
"Нехай дадуть незалежність баскам. Чому від нас вимагають незалежності Нагірного Карабаху? Яке право вони мають від нас вимагати цього? Вони мають припинити ці звинувачення. Вони мають припинити нападати на Азербайджан і завдавати шкоди нашій репутації", - заявив президент Азербайджану.
Він порекомендував опонентам "подивитися в дзеркало".
Війна в Нагірному Карабасі - про що йшлося раніше:
- 4 жовтня армія невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки знищила військовий аеродром Азербайджану у місті Гянджа.
- 4 жовтня Збройні сили Азербайджану завдали ударів по електричній підстанції столиці Нагірного Карабаху Степанакерта і оператору зв'язку Карабах-телеком.
- 4 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що вимагає від Франції вибачень за слова Еммануеля Макрона про нібито перекидання сирійських бойовиків до Баку для ведення бойових дій в Нагірному Карабасі.
- 3 жовтня держсекретар США Майк Помпео прокоментував слова президента Франції Еммануеля Макрона про перекидання до Нагірного Карабаху через територію Туреччини бойовиків-ісламістів з району сирійської провінції Алеппо. За його словами, треба про бойовиків запитати у президента Туреччини.
Конфлікт у Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.
Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред