Майданчиком для проведення переговорів між Вірменією та Азербайджаном, які воюють за Нагірний Карабах, може стати анексований Крим, заявив депутат російської Держдуми Руслан Бальбек.
Про це повідомляє "РИА Новости".
За словами депутата, азербайджанська і вірменська громади Криму стривожені загостренням ситуації в Нагірному Карабасі.
Парламентарій зазначив, що півострів може стати прикладом того, як представники різних конфесій і культур можуть жити мирно.
"Ми готові надати майданчик на півострові і пропонуємо офіційним Баку і Єревану сісти за стіл переговорів і вирішити проблему мирним шляхом", - сказав Бальбек.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше
- Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.
- Кабмін Вірменії запровадив воєнний стан в країні і оголосив загальну мобілізацію через події в Карабасі.
- Пізніше Азербайджан також ухвалив рішення з 28 вересня запровадити воєнний стан на території країни. У державі діятиме комендантська година.
- Росія провела переговори з вірменською стороною і закликала Баку і Єреван врегулювати конфліктну ситуацію.
- У НАТО закликали сторони домовитися мирним шляхом. Також США звернулися до Баку і Єревану. Вашингтон закликав сторони повернутися до переговорів у межах групи ОБСЄ.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" щодо статусу півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред