Путін назвав комфортну ціну на нафту і домовляється з США і Саудівською Аравією

Кремль вважає, що на ринку може виникнути дефіцит сировини.

Путін
Путін визначився з ціною на нафту / Reuters

Президент РФ Володимир Путін заявив, що для Росії максимально вигідною буде ціна 42 долара за барель нафти, оскільки саме така вартість запланована у бюджеті держави на поточний рік.

"Ми ніколи не прагнули до того, щоб ціни були дуже високими, і хотіли уникнути ситуації, коли ціни були б занадто низькими. Зрозуміло чому: наш бюджет зверстаний з розрахунку $42 за барель. І навколо цієї цифри ми цілком комфортно себе почуваємо", — цитує Путіна прес-служба Кремля.

За словами російського лідера, у світі може виникнути в недалекому майбутньому така ситуація, що на світовому ринку буде зафіксований дефіцит нафти.

Також Путін висловив готовність домовитися з США і Саудівською Аравією щодо нафти.

читайте такожЦіна на нафту побила рекорд падіння з 2003 року"Ми знаходимося в тісному контакті з нашими партнерами в Саудівській Аравії. Нещодавно у мене відбулася розмова з президентом Сполучених Штатів Америки", — сказав він.

Путін підкреслив, що всі сторони зацікавлені в забезпеченні стабільності ринку. Говорячи про скорочення видобутку, президент сказав, що мова може йти про скорочення на десять мільйонів барелів на добу або трохи більше.

За словами президента РФ, вони ніколи не прагнули встановити на ринку занадто високі або низькі ціни на нафту. Він не сумнівається, що причини зниження цін і видобутку пов'язані "передусім із коронавірусом і з викликаним цим скороченням виробництва і зниженням попиту".

Як раніше повідомлялося, ціни на нафту на світових ринках встановили ще один антирекорд.

Нагадаємо, нафта на світових ринках почала стрімко дешевшати в січні (з 63 до 56 долара США за барель) після пандемії китайського коронавіруса і після зниження попиту на паливо.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти