Перша смерть від хантавирусу: що таке хантавирус і які його симптоми

Симптоми хантавируса схожі на симптоми інших гострих респіраторних вірусних захворювань, наприклад, коронавіруса.
Полевые мыши
Польові миші - головні рознощики хантавірусу

У Китаї дано старт, можливо, нової епідемії, ім'я якої - хантавірус. Видання Global Times у вівторок, 24 березня повідомило, що житель провінції Юньнань помер в автобусі по дорозі на роботу, під час поїздки в сусідню провінцію.

У померлої людини взяли тест, який дав позитивний результат на хантавірус, інші 32 пасажири автобуса також пройшли перевірку, проте про ці результати поки нічого не відомо. Зараз всі вони знаходяться під наглядом в карантині. Важливо, що загиблий дав позитивний результат на хантавірус і негативний на коронавірус, тобто смерть настала не внаслідок зараження COVID-19.

Після появи інформації в китайських ЗМІ, місцеві жителі заговорили про новий спалах. Новини з хештегом "хантавірус" стали популярними в Twitter.

Хантавирус - що це

Хантавірус це новий вірус тваринного походження, який викликає так званий хантавірусний кардіопульмональний синдром, коли з перебоями починає працювати серце і легені, і може привести до смерті.

Хантавірусний кардіопульмональний синдром являє собою важке респіраторне захворювання, що викликається хантавірусом. Цей вірус переноситься гризунами, залишається в їх сечі і передається повітрям. За даними Центру з контролю за інфекційними захворюваннями США, ризик зараження вкрай високий навіть для абсолютно здорової людини.

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США, смертність заражених становить від 1% до 15% пацієнтів.

Хантавирус – як передаеться

Люди можуть заразитися хантавірусом від гризунів (найчастіше хвороба передається від мишей), продуктів їх життєдіяльності або після контакту з очима, носом або ротом, а передача від людини до людини трапляється рідко - останні подібні випадки були зафіксовані Аргентині і Чилі. Найгучнішим випадком є спалах вірусної інфекції в Сеулі в 2017 році, коли заразилися 17 осіб, а також польовими мишами ріпакових полів в 11 штатах Америки.

Варто відзначити, що хантавірус може оселитися в людському тілі не тільки після вживання в їжу гризунів, існує також ймовірність зараження мишачим послідом або сечею – наприклад, коли свіжа сеча гризунів, послід або гніздові матеріали перемішуються, крихітні краплі, що містять вірус, потрапляють в повітря і, потрапляючи в легені людини, починають свою чорну справу. Також відомі випадки зараження після укусів деяких видів комахоїдних кажанів..

Вересень 2019 року: команда з контролю за мишами працює в Ганьцзи провінції Сичуань, щоб дослідити популяцію гризунів і перевірити, чи несуть вони чумні бактерії / Фото: VCG
Вересень 2019 року: команда з контролю за мишами працює в Ганьцзи провінції Сичуань, щоб дослідити популяцію гризунів і перевірити, чи несуть вони чумні бактерії / Фото: VCG

Найчастіше люди заражаються в теплі і посушливі пори року, коли у великій кількості виходять на прогулянки в ліс. При цьому самі гризуни, будучи носіями вірусу, не схильні до його впливу (не хворіють), тому продовжують бути переносниками протягом усього життя або досить тривалого її періоду.

Хантавирус - симптоми

Симптоми хантавірусу схожі на симптоми інших гострих респіраторних вірусних захворювань — це головний біль, слабкість і запаморочення, кашель, проблеми з травленням, блювота. Також хантавірусна інфекція може викликати виснаження, лихоманку, кровотечу, а також пошкодження нирок.

Інкубаційний період хантавірусу зазвичай становить від семи днів до двох тижнів, при цьому в рідкісних випадках симптоми проявляються всього за чотири дні або протягом двох місяців.

Доктор-нейрофізіолог Сімайя Шейк в Twitter пояснила, що передача хантавірусу від людини до людини є рідкісним явищем.

"Хантавірус вперше з'явився в 1950-х роках в ході Корейської війни (Річка Хантаан). Він поширюється від щурів і мишей. Передача від людини до людини рідкісна. Для цього були розроблені навіть вакцини. Будь ласка, не варто панікувати, якщо ви не збираєтеся їсти щурів", - написала лікар.

Перша смерть від хантавирусу: що таке хантавирус і які його симптоми

Проте її колеги заперечили, що і коронавірус до останнього був вивчений, проте новий штам з'явився в результаті мутацій, тому невідомо, чого чекати від хантавірусу.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти