Чи загрожує Україні спалах холери через війну: відповідь МОЗ

28 травня 2022, 19:16 оновлено 28 травня 2022, 19:29
У випадку з холерою в Україні досить сильна матеріально-технічна та організаційна база.
Кузина
Чи чекати в Україні спалаху холери через війну / УНІАН

На тлі вторгнення Росії в Україну, особливо на окупованих територіях, зростає загроза спалахів холери, заявив головний санлікар ігор Кузін в інтерв'ю для zn.ua.

За його словами, у випадку з холерою в Україні досить сильна матеріально-технічна та організаційна база.

"Є чіткі системи епідеміологічного нагляду та моніторингу за холерою. Є відповідні накази, що рейтингують регіони країни за трьома групами. Кожен випадок діареї з важким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню. Такі дослідження починаються щорічно з 1 травня і завершуються в кінці літа", - зазначив Кузін.

відео дня

Він підкреслив, що зараз всі випадки проходять через систему Центрів контролю і профілактики захворювань. Постійно досліджується питна вода, беруться зразки з поверхневих водойм, місць рекреації та річок. На сьогодні не були зафіксовані навіть підозрілі випадки.

Кузін додав, що в Україні також є вакцина проти холери, також запросили певний резерв у Всесвітньої організації охорони здоров'я. Однак у випадку з непідконтрольними територіями ситуація більш критична, тому що немає доступу до інформації, немає витратних матеріалів.

"Але ми розраховуємо на якнайшвидше звільнення. Після цього почнеться рутинна робота на деокупованих територіях", - зазначив Кузін.

ЗСУ розбивають техніку армії Росії в Україні

Збройні Сили України в районі села Білогорівка Луганської області на річці Сіверський Донець завдали нищівного удару по військах Росії. Ворожі військові підрозділи споруджували переправу, щоб потрапити на інший берег і в перспективі влаштувати оточення українських військ на Донбасі. Однак українська армія спрацювала ефективно-росіяни зазнали серйозних втрат. Понад 70 одиниць техніки було розбито.

Журналіст Юрій Бутусов розповів про подвигу бійців ЗСУ в Харківській області. Військові 6-ї роти 92-ї бригади 24 лютого, в день військового вторгнення Росії, потрапили в оточення в Старому Салтові, і зуміли здобути перемогу в бою. Наступного дня, 25 лютого, вони зупинили спробу військ РФ прорватися до Харкова.

Армія України відбила штурм військ РФ поблизу Горлівки Донецької області. Ворожі війська намагалися захопити українські позиції на околиці міста. Однак ЗСУ вдалося завдати удару у відповідь, в результаті чого була розбита рота солдатів противника і два танки.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти