Зарити сокиру війни: у КСУ розкрили план виходу з кризи

6 листопада 2020, 14:18
320
У КСУ підтримують компромісний законопроект спікера Дмитра Разумкова.
Конституційний суд
Конституційний суд / Фото : ccu.gov.ua

Суддя Конституційного суду Володимир Мойсик розповів про те, яким може бути шлях виходу з кризи, що склалася навколо КСУ.

Як підкреслив він у коментарі РБК-Україна, навіть якщо і трапився якийсь конфлікт, то необхідно його сторонам зупинитися і шукати шляхи до взаєморозуміння.

"Ми як Конституційний суд може і з власної ініціативи, а може хтось до нас звернутися, роз'яснимо наше рішення. Пояснимо, що ми мали на увазі, виносячи його", - зазначив він.

За його словами, в КСУ підтримують компромісний законопроект спікера Дмитра Разумкова і готові дати роз'яснення свого рішення щодо е-декларування. Цей законопроект Рада розгляне наступного пленарного тижня.

"Ситуацію треба пом'якшити. Суспільству треба розповісти, що ніякі тут в КСУ не злочинці сидять. Ці "злочинці", якими нас називають, скасували мовний закон Колесніченка-Ківалова, скасували закон Януковича про референдум, не дали скасувати люстрацію і так далі. Що ще суспільство може хотіти від цього суду? Цю всю ситуацію зараз просто "розігріли", - вважає суддя.

Мойсик також запевняє, що рішення КСУ не говорило про необхідність закривати Єдиний реєстр е-декларацій.

читайте також"Про людей і виродків": у Зеленського висунули ключові вимоги щодо КСУ

Ситуація навколо КСУ: що було раніше

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій і виявлення конфлікту інтересів.
  • 29 жовтня Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№ 4288), яким пропонується припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності Законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.
  • У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (що не створює правових наслідків) як прийняте суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти