Міністерство закордонних справ України категорично відкидає звинувачення з боку МЗС РФ у спробах української сторони "дезавуювати Мінські домовленості".
"Оцінка зовнішньополітичними відомствами Німеччини і Франції тих зусиль, які докладає Україна на шляху до послідовного виконання Мінських домовленостей, зокрема рішень, досягнутих на рівні глав держав в "нормандському форматі", викликала в МЗС РФ шквал емоцій, необґрунтованої критики і маніпулятивних звинувачень", - йдеться в заяві МЗС України.
читайте такожКравчук розповів, як потрібно змінити Мінські угоди
У МЗС підкреслили, що заяви РФ не відповідають дійсності і є невдалою спробою виправдати подальшу агресивну політику Російської Федерації щодо України і небажання російської сторони зробити кроки для полегшення гуманітарної ситуації і сприяння безперешкодному здійсненню контактів між громадянами України з обох сторін лінії розмежування.
План, який був представлений нещодавно на розгляд ТКГ, "повністю відповідає духу і букві" комплексу заходів з виконання Мінських угод "2015 року", зазначили в МЗС.
читайте такожКравчук розповів, чи допоможуть Мінські угоди домогтися миру на Донбасі
Повідомляється, що документ, містить практичні пропозиції щодо повного припинення конфлікту, демілітаризації ОРДЛО і створення умов для проведення місцевих виборів на Донбасі.
Напередодні в МЗС Росії, реагуючи на спільну заяву Франції та Німеччини щодо Донбасу, повідомили, що здивовані "відсутністю їх критичної реакції на систематичні спроби українських офіційних осіб дезавуювати Мінські угоди".
Конфлікт на Донбасі - про що раніше повідомляв Главред:
- Голова делегації Києва в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук 3 листопада повідомив про наявність плану дій щодо врегулювання конфлікту на сході України. Ініціатива Києва передбачає демілітаризацію ОРДЛО та проведення виборів у регіоні.
- Згідно з планом України, на початку 2021 року з окремих районів Донбасу має бути виведені російські війська. В березні планується реалізація виборчого процесу.
- У Кремлі розкритикували ідею Києва. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков вважає, що така ініціатива не відповідає алгоритму Мінських угод.
- Кравчук заявив, що Україна і Росія не можуть домовитися через проблемні моменти в питанні першочерговості передачі Києву кордону і проведення виборів. Існує компромісна ідея поетапної передачі кордону Україні за посередництва ОБСЄ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред