Міністерство цифрової трансформації заявило щодо ліквідації довідки про склад сім'ї, яка була потрібна для отримання низки державних послуг.
Як повідомляє прес-служба відомства, нововведення зменшить адміністративне навантаження і спростить отримання державних послуг для українців.
"Ми продовжуємо ліквідувати всі безглузді довідки, що сьогодні вимагають від людей заради бюрократичної галочки. Сьогодні Уряд скасував таку довідку для отримання п'яти послуг, які потребують надання такої довідки. На черзі-ще 20 послуг", - сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За даними відомства, Кабінет міністрів схвалив пропозицію Мінцифри про виключення довідки про склад сім'ї з переліку документів, що подаються заявниками при отриманні 6 державних послуг.
Довідка про склад сім'ї не потрібна в наступних випадках:
При призначенні грошової допомоги у разі загибелі або смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців;
Під час процедури оформлення відшкодування витрат, пов'язаних з доглядом за ветеранами війни;
При оформленні виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі( смерті), поранення або інвалідності працівника, або його звільнення від Держспецзв'язку;
При виплаті грошової компенсації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту за піднайм (найм, оренду) житла;
Під час процедури продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України;
При подачі військовослужбовцями, які претендують на отримання житлових приміщень або грошової компенсації за належне їм для утримання житлове приміщення.
читайте такожВ Україні торгують довідками про негативний тест на Covid-19 заради вояжу за кордон
Нагадаємо, 16 жовтня в офісі президента Володимира Зеленського заявляли, що Україна розраховує отримати черговий транш від МВФ в рамках програми stand-by в кінці поточного року або на початку наступного року. Пізніше у Фонді стверджували, що перспективи подальшої співпраці залежать від виконання Києвом ряду вимог.
Конституційний суд України 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
Після цього в МВФ заявили, що електронне декларування скасовувати не можна і підкреслили важливість сфери боротьби з корупцією у контексті двосторонньої співпраці з Києвом.
Президент України Володимир Зеленський 2 листопада заявив, що представники МВФ не збираються їхати до Києва через скандальне рішення КСУ щодо електронних декларацій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред