Національний банк України планує піти на поступки фінансовим компаніям з надання мікрокредитування, оскільки зараз вони лякають клієнтів реальною кредитною ставкою в 20 000% на рік.
"Замість того, щоб взагалі припинити ганебну практику вгону найбільш жебраків верств населення в боргову кабалу. НБУ навпаки готовий допомогти цим виродкам затягувати ідіотів під борговий прес. Всі ці" Швидко гроші"," є гроші " та інші компанії, які роздають направо і наліво кредити по 1000 гривень без взяття довідок про доходи, фінансової спроможності та інших паперах. Біжать туди люди з фінансовими проблемами, які при цьому поручителями можуть записувати кого завгодно", - прокоментував ситуацію в Facebook політолог Юрій Романенко.
За словами експерта, дані фінкомпанії легко обманюють людей, які, як правило, опинилися в складній життєвій ситуації. Він підкреслив, що за три-чотири місяці сума боргів легко з тисячі перетворюється на 12-15. Політолог згадав випадок зі своєї практики, як у людини 3 тисячі гривень кредиту перетворилися на 30 тисяч гривень боргу за 2,5 місяці.
Романенко підсумував, що НБУ не помічає кричущого обману українців сумнівними фінансовими структурами.
Зазначимо, НБУ розглядає можливість дозволити мікрофінансовим організаціям рекламувати кредити з "місячною" ставкою, тоді як для банків залишиться класична реклама кредитів під "річну" ставку.
читайте такожУкраїна візьме у Польщі 100 млн євро кредиту: на що витратять гроші"Ці маленькі кредити даються на маленький термін-один, два, три тижні. А формула методологічно вибиває по них 20 000% річних тільки тому, що кредит на п'ять днів. Ми, напевно, дамо їм розрахунок і річної ставки, і, можливо, обговоримо, як це коректно прописати, щоб була ставка "в місяць". Але щоб все показували "в місяць" за повним розрахунком і в рекламі, на сайтах, скрізь", – сказала начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.
Уточнюється, що реальна кредитна ставка 20 000% буде вказана тільки в договорі.
Нагадаємо, 16 жовтня в офісі президента Володимира Зеленського заявляли, що Україна розраховує отримати черговий транш від МВФ в рамках програми stand-by в кінці поточного року або на початку наступного року. Пізніше у Фонді стверджували, що перспективи подальшої співпраці залежать від виконання Києвом ряду вимог.
Конституційний суд України 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
Після цього в МВФ заявили, що електронне декларування скасовувати не можна і підкреслили важливість сфери боротьби з корупцією у контексті двосторонньої співпраці з Києвом.
Президент України Володимир Зеленський 2 листопада заявив, що представники МВФ не збираються їхати до Києва через скандальне рішення КСУ щодо електронних декларацій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред