Ви дізнаєтеся:
- Хто може отримати допомогу
- Коли і куди звертатися
В Україні з 29 січня почне діяти субсидія на оренду житла для ВПО. Допомогу надаватимуть сім'ям, які витрачають на оренду житла понад 20% свого загального доходу.
Якщо дохід сім'ї становить менше ніж 5 840 гривень на одну особу, компенсація може покривати більшу частину орендної плати, а в деяких випадках - усю її вартість, йдеться на сайті Мінсоцполітики.
Хто може отримати допомогу?
Програма доступна для переселенців, які:
- Вимушено залишили окуповані території або зони активних бойових дій.
- Не мають власного житла на підконтрольній Україні території (у разі, якщо будинок зруйнований або непридатний для проживання).
- Не отримують державну допомогу на проживання в розмірі 2000-3000 гривень.
Умови надання субсидії
Субсидія на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) призначається строком на шість місяців з можливістю продовження ще на один період. Максимальна тривалість програми для однієї сім'ї становить два терміни. Проєкт є експериментальним і діятиме протягом двох років.
Як оформити субсидію на оренду житла для ВПО?
Щоб отримати допомогу:
- Укладіть договір оренди житла.
- Зразки договору доступні у відділеннях Пенсійного фонду України, на його офіційному сайті, а також у місцевих Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Коли і куди звертатися?
Подати заяву на субсидію можуть переселенці, які переїхали в будь-який регіон, що перебуває під контролем України. З 29 січня переселенці зможуть подавати заявки на нову субсидію.
Власників житла держава компенсуватиме для орендодавця податки, які мають бути сплачені з доходу, отриманого з оренди.
А саме: власникам житла держава компенсуватиме ПДФО та військовий збір, ФОПам - ставку єдиного податку, виходячи з розміру соціальної вартості оренди.
Вам може бути цікаво:
- "Полетить у космос": яким буде новий курс долара у 2025 році
- Долар досяг історичного максимуму: курс валют на 13 січня
- Українці масово скуповують долари: що буде з курсом - прогноз аналітиків
Що за відомство Мінсоцполітики?
Міністерство соціальної політики України (рос. Міністерство соціальної політики України) - державний орган виконавчої влади України, що працює у сфері соціальної політики, загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, волонтерської діяльності, з питань сім'ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім'ї, протидії торгівлі людьми, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, що повернулися до України, забезпеченнярівних прав і можливостей для дітей, що живуть з ними.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред