Сьогодні, 18 липня президент України Володимир Зеленський у межах V саміту Європейської політичної спільноти підписав угоди про гарантії безпеки для України з Словенією та Чехією. Про це йдеться на сайті Офісу президента
Що передбачає угода з Словенією
"У Вудстоку Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія", — йдеться у повідомленні.
Словенія надала Україні 13 пакетів військової допомоги і зобов'язалася підтримувати цей рівень підтримки на протязі десятирічного терміну угоди. Крім цього, Любляна забезпечить невідкладні потреби Києва в усіх аспектах зміцнення безпекових можливостей.
В рамках угоди Словенія сприятиме навчанню в місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM) і спільно знаходитиме джерела фінансування для реалізації проєктів української оборонної промисловості. Країни також розширять співпрацю у гуманітарній допомозі, економічному відновленні і програмі "Зерно з України".
Додатково передбачається зміцнення співпраці у сферах інформаційної та кібербезпеки, боротьби з організованою злочинністю, розвідки, контррозвідки та гуманітарного розмінування. Словенія також підтримує майбутнє членство України в ЄС і НАТО.
Що передбачає угода про гарантії безпеки з Чехією
"З початку повномасштабного російського вторгнення Чехія надала Україні військову допомогу на суму майже 400 мільйонів євро й продовжуватиме підтримувати з такою самою динамікою протягом 10 років дії документа. Чехія також вивчатиме варіанти постачання додаткової військової техніки з урахуванням потреб нашої країни", — йдеться в повідомленні.
Частина угоди фокусується на посиленні співпраці у військово-технічній сфері, включаючи постачання боєприпасів малого та великого калібрів, розвиток виробництва стрілецької зброї й легких озброєнь, дронів, засобів РЕБ і важкої техніки. Чехія також надає підтримку у постачанні артилерійських снарядів калібрів 155 мм та 122 мм, спільно з іншими країнами-партнерами.
Україна та Чехія планують розширювати виробничі потужності на своїх територіях для виробництва боєприпасів і створення спільних підприємств. Країни продовжать щорічно готувати близько 4 тисяч українських військових у рамках Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).
Прага також зобов'язується надавати фінансову та матеріальну допомогу для цивільного захисту та підтримки постраждалих від війни, зокрема від ВПО. Чехія відкриває дипломатичне представництво в Дніпрі та області для зміцнення співпраці й надання допомоги у відновленні та розвитку.
"Чеська Республіка також чітко підтверджує свою підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО. Україна та Чехія уклали безпекову угоду на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України, ухваленої торік у Вільнюсі 12 липня", — додали на сайті президента.
Угода про співробітництво у сфері безпеки
Угода про співробітництво у сфері безпеки - міжнародна угода про гарантії безпеки Україні, яка визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці — військової, політичної, фінансової та гуманітарної.
Угода фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України, а також передбачає допомогу нашій країні у зміцненні власних спроможностей для належного реагування на можливу ескалацію агресії з боку РФ.
Документ чинний протягом десяти років з дати його підписання й передбачає можливість перегляду партнерами у разі вступу України до НАТО до завершення строку його дії.
Гарантії безпеки для України - що відомо про гарантії безпеки для України від США
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, 13 червня Президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден підписали історичну безпекову угоду на 10 років під час саміту G7.
На саміті НАТО у Вашингтоні Велике Герцогство Люксембург та Україна уклали взаємну безпекову угоду, повідомляє Офіс президента Володимира Зеленського. Угоду підписали президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Люксембургу Люк Фріден.
Загалом, Україна уклала понад двадцять угод із державами-партнерами для підтримки своєї безпеки. У рамках цих договорів Київ отримуватиме 60 мільярдів доларів на фінансування військової допомоги протягом наступних чотирьох років, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Інші новини:
- Лівий берег України залишився майже без світла: яка поломка спричинила такі відключення
- 20 аеродромів під ударом: коли ЗСУ зможуть бити вглиб РФ далекобійною зброєю - експерт
- У ЗСУ, імовірно, перевага у застосуванні дронів на полі бою: заява генерала
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред