Колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка раніше посіла перше місце за антипатіїєю серед голів МОЗ, на цей раз розповіла українцям про те, звідки взялося свято День перемоги, а також згадала про війну на Донбасі.
"У Радянському Союзі його (День перемоги) почали святкувати тільки через 20 років після завершення війни. До цього часу ніяких парадів перемоги фактично не існувало", — зазначила Супрун у Facebook.
"Свято" вперше стало таким у 1965 році. Супрун зазначає, що СРСР було вигідно створити "міф перемоги", оскільки радянська окупаційна влада усвідомила, що за рівнем життя країна ніколи не наздожене інші, більш розвинені країни, а громадянам потрібно було відчувати себе переможцями хоч у чомусь".
"Цей штучний конструкт Росія підгодовує і сьогодні. Кремль продовжує виводити людей на марші з портретами "дідів", про яких ніхто нічого не знає, в компанії вічно молодих ветеранів, які воювали ще бувши дітьми або навіть не народившись. Кремль продовжує поширювати штучні історичні наративи про події війни, перебріхуючи правду. Кремль продовжує цинічно брехати і кидатися погрозами всьому світу, що Росія здатна це повторити", — написала Супрун.
читайте такожСупрун різко распекла протокол лікування коронавіруса від Моз
Вона також зазначила, що "велика перемога" не стала звільненням для українців. Після цього ще десятиліттями тривав тоталітарний режим: масові репресії, депортація українців і кримських татар, нелюдські табори Гулагу, розстріли, грубе придушення визвольного руху, ув'язнення дисидентів.
"Але війна за виживання для українців, насправді, триває й сьогодні. Як і тоді, важливо розуміти, що окупацію дуже легко назвати "миром", а рабство прикрасити міфом про "переможців". Росіяни режим Путіна, продовжують вбивати українців, окупувати наші території та намагатися зробити з України маріонетку", — нагадала Супрун.
Поради Супрун
Нагадаємо, раніше екс-в.о. глави МОЗ Уляна Супрун заявляла про те, що перелік ліків з протоколу лікування китайського коронавірусу, нещодавно затвердженого МОЗ України, не має науково обґрунтованих даних щодо ефективності та безпеки застосування у клінічній практиці. До цього вона вирішила попросити у мільярдера Ілона Маска допомоги для українських лікарень у боротьбі з пандемією коронавірусу і отримала на горіхи в Мережі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред