"Знято" і "виключено з військового обліку": юрист пояснив велику різницю в поняттях

25 травня 2024, 19:32
423
Відомий адвокат Микола Максимов детально і конкретно пояснив, чи суттєва різниця в термінах "знято" і "виключено з обліку".
мобілізація в Україні
Юрист пояснив велику різницю в поняттях, "Знято" і "виключено з військового обліку" / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

В Україні з 18 травня 2024 року вступив у дію новий закон про мобілізацію. Адвокат Микола Максимов у коментарі порталу "Фокус" розповів про різницю в поняттях "знятий" і "виключений" з обліку.

За словами юриста, якщо людину "виключено" з військового обліку, то вона втрачає статус військовозобов'язаного - і, відповідно, її не можна призивати під час мобілізації.

"Така людина не зобов'язана проходити ВЛК і оновлювати дані. Поняття "виключений" - постійне і не залежить від року прийняття", - каже Максимов.

відео дня

А ось статус "знято" з військового обліку - тимчасовий захід, який не звільняє від статусу військовозобов'язаного, каже юрист. Далі - знятій з обліку людині все одно доведеться оновлювати військово-облікові дані, проходити ВЛК, повідомляти ТЦК і СП (у просторіччі - військкомат) про зміну свого місця проживання.

Крім того, Максимов розповів, що в нещодавній судовій практиці був випадок, коли мобілізували чоловіка, якого виключили з військового обліку у 2012 році. Суд визнав призов до ЗСУ справедливим - і, за новими правилами, слід підтверджувати право на виключення.

"Скажу, що на практиці це складне питання. Виключених із військового обліку можуть направити на повторну медкомісію. Закони ясно не прописують їхні права та обов'язки, тому й чіткого розуміння немає", - зазначив юрист.

За словами Максимова, у співробітників ТЦК були великі питання щодо військовозобов'язаних, яких зняли з обліку у 2022 році (і не кажучи вже про період з 2008 по 2014 роки).

"Найімовірніше, після 18 травня оновлювати дані треба всім. Таким призовникам призначать повторну ВЛК, і вже керівництво ТЦК вирішить, чи підтверджувати цей статус", - підсумував адвокат.

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони та безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

Мобілізація в Україні - хто має право на бронь від мобілізації

Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, Україна розглядає питання справедливого і раціонального бронювання військовозобов'язаних від мобілізації. Країні потрібна працююча економіка та інфраструктура для підтримки військових, які захищають країну. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Мобілізація військовозобов'язаних віком від 25 років може забезпечити Силам оборони України близько 100 тисяч нових бійців.

Крім того, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, коментуючи набуття чинності оновленою версією закону про мобілізацію в Україні, зазначає, що це дасть змогу державі знати, скільки здорових чоловіків віком від 18 до 60 років є в наявності, які вони мають військово-облікові спеціальності, і хто з них має право на бронювання або відстрочку. Він підкреслив, що це змінить підхід до війни.

'Знято' і 'виключено з військового обліку': юрист пояснив велику різницю в поняттях

Вас може зацікавити таке:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти