На території анексованого Криму, де в останні роки фіксуються проблеми з водним ресурсом, вирішили відмовитися від ідеї штучного виклику дощу за допомогою спеціальної авіації. Такий крог пов'язаний з тим, що заходи не вирішили поставлене завдання.
Як повідомляє російське інформагентство Інтерфакс, Держкомводгосп Криму і Центральна аерологічна обсерваторія, яка входить до структури Росгідромету, прийняли рішення щодо розірвання договору про проведення пробних робіт за викликом дощових опадів на території півострова.читайте такожВодний колапс у Криму: стало відомо, чому не зможе допомогти навіть Україна
Виконавцю було перераховано близько 11,4 мільйонів рублів з приблизно 25,5 мільйонів рублів, що належали за контрактом. Літак-метеолабораторія повинен був літати до 15 грудня. Планований наліт повинен був скласти як мінімум 25 годин. У підсумку літак пролітав лише декілька днів – з 29 вересня по 2 жовтня – а в інший час, в жовтні, листопаді і грудні, завдання не виконував через несприятливі для такої роботи погодні умови.
Відзначається, що під час заходів опади на півострові збільшилися приблизно на 20%, але не призвели до притоку води до водосховищ.
Ініціатива не завершилася успіхом, внаслідок чого сторони прийняли рішення розірвати договір.читайте такожКолапс з водою у Криму: на півострові розкрили плани Москви щодо вирішення проблеми
Водна криза у Криму
- У анексованому Росією Криму в останні роки виникла проблема з водопостачанням. Фахівці вважають, що ситуацію можна врегулювати за допомогою процедури опріснення води, проте росіяни не планують перекидати на півострів воду з Краснодарського краю або Ростовської області.
- Восени жителям Криму почали подавати воду за графіком з метою економії водного ресурсу.
- У жовтні у президента України Володимира Зеленського заявили, що на території анексованого півострова достатньо води для місцевого населення.
- На початку грудня "експрокурорка Криму" Наталія Поклонська запевнила, що на півострові з кранів тече "смердюча і іржава вода".
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня зробив заяву, згідно з якою Україна подаватиме воду до Криму для місцевого населення тільки у разі гуманітарної катастрофи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред