Обмеження Telegram: в Україні працюють над регулюванням соцмережі - Юрчишин

10 жовтня 2024, 16:01
159
Українські чиновник прагнуть втілити правила користування Telegram, що існують в європейських спільнотах.
Telegram
Україна хоче ввести правила користування соцмережею, як у європейських спільнотах / Колаж: Главред, фото: pixabay

Більшість українців з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії отримують інформацію про події в країні з Telegram. Однак зараз ведеться робота для регулювання правил соціальної мережі в Україні.

Про це в інтерв'ю Главреду розповів народний депутат України, голова комітету з питань свободи слова ВРУ Ярослав Юрчишин. Він переконує, що не йде мова про контроль інформації, адже ніхто на це не має права.

Натомість в Україні хочуть отримати можливість так званого ручного сенситивного модерування для критичних тем, як от пропаганда, питання мобілізації, тощо.

відео дня

"Ми маємо розуміти, що наші складнощі не використовуються маніпулятивно проти нас. У принципі, це все, чого ми хотіли б з погляду взаємодії та регулювання соціальних мереж. Ми рухаємось у розрізі європейських стандартів. На жаль, Digital service act, який регулює це питання у євроспільнотах, не поширюється на країни-кандидати. Тому в нас комунікація відбувається так: ми адаптуємо ці правила у себе, але розуміємо, що нам треба домовитися з Берліном, щоб їхнє регулювання теж поширювалося і на нас, як зараз європейські правила мобільного зв'язку поширюються на територію України", - пояснив нардеп.

Друге, чого хочуть досягти в Україні - це санкціонування інтернет-продуктів та систем, що використовують російські програмні коди. Вже зараз Міністерство цифрової трансформації спільно зі спецслужбами фактично верифікує інформацію про наявність російського IT-продукту у Telegram, щоб у майбутньому можна було санкціонувати обмеження у судовому процесі таких програмних рішень.

Дивіться відео про можливість обмеження Telegram в Україні:

"Ті, хто хоче підірвати свободу слова (пропагандисти, дезінформатори), тікають в анонімність, щоб не відповідати. І тут йдеться як про державний рівень країни-агресора (Росія стосовно Заходу, і в першу чергу США та Україна, моментами), так і про певні терористичні організації на кшталт ІДІЛ або ХАМАС", - наголосив Юрчишин.

Тому, в даному випадку, дуже гостро постає питання взаємодії із соціальними мережами не лише в Україні, а й у всьому світі. І питання обмежується далеко не лише Telegram - усі соціальні мережі поступово вводять модерацію, яка також не завжди досконала.

Хто такий Ярослав Юрчишин

Яросла́в Рома́нович Юрчи́шин (нар. 14 жовтня 1980, Мирне, Плесецького району, Архангельска область, РРФСР, СРСР) — український громадський та політичний діяч, експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією. Протягом 2016—2018 років — виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна. Заступник голови партії "Голос", перший заступник голови комітету ВР з питань антикорупційної політики у Верховній Раді України IX скликання, голова комітету ВР з питань свободи слова . Один із спікерів Форуму Вільних Держав Постросії, пише Вікіпедія.

Обмеження Telegram в Україні - що відомо

Нагадаємо, що в Україні обмежили використання Telegram для українських військових і держслужбовців. Згідно з рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК), використання Telegram обмежується в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури.

Напередодні Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО рекомендував ввести в Telegram обов’язкову двофакторну авторизацію та скасування синхронізації контактів.

Раніше, на початку 2022 року, засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявляв, що готовий розглянути можливість частково або повністю обмежити роботу телеграм-каналів, в залучених в ситуацію навколо України країнах.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти