Нардепу Шевченку, який закликав почати "діалог" з РФ, оголосили підозру в держзраді

14 листопада 2024, 15:53оновлено 14 листопада, 16:48
482
Діяльність Євгена Шевченка набула загрозливого характеру ще до початку повномасштабного вторгнення РФ, зазначили в ДБР.
Нардепу Шевченку, який закликав почати 'діалог' з РФ, оголосили підозру в держзраді
Нардепу Євгенію Шевченку повідомили підозру в держзраді / Колаж: Главред, фото: Офіс Генпрокурора України, facebook.com/evgeniishevchenkoUA

Головне:

  • Нардепу Євгену Шевченку оголосили підозру у державній зраді
  • Шевченко діяв на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України, дискредитував владу та поширював неправдиву інформацію, яка підігрувала роспропаганді
  • Нардеп підтримував зв’язки з представниками Білорусі та займався бізнесом під "сприянням" її влади

У четвер, 14 листопада, чинному народному депутату України Євгену Шевченку повідомили про підозру у держзраді. Він нещодавно закликав президента України Володимира Зеленського почати "діалог" з РФ та відомий своєю "дружбою з Білоруссю". Про це повідомили в ДБР та СБУ.

Хоча імені ДБР не назвало, за словами радника Офісу президента Сергія Лещенко, йдеться про нардепа Євгена Шевченка.

відео дня

Слідство встановило, що депутат діяв на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України. За висновками комплексної психолого-лінгвістичної та військової експертизи, його діяльність набула загрозливого характеру ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У 2021 році він поширював неправдиву інформацію про відсутність загрози вторгнення Росії з території Білорусі.

"Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу нашої держави. Нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України", - йдеться у повідомленні ДБР.

Крім цього, Євгеній Шевченко на особистому каналі, а також в інтерв’ю проросійським блогерам і експертам подавав інформацію, яка підривала довіру до української влади, стверджуючи, що Україна нібито перебуває у стані повного краху, втрачає території і нездатна досягти миру. Такі заяви широко поширювалися у пропагандистських ЗМІ Росії, формуючи в суспільстві думку, що це офіційна позиція українського уряду. Депутат також нав’язував думку, що Україна не здатна до перемоги й має вести переговори з Росією на будь-яких умовах.

Нардеп дискредитував й західних партнерів України. Він заявляв, що Захід втручається у внутрішні справи країни і підриває стабільність у Грузії та Молдові через втручання у вибори.

Дружба Шевченка з Білоруссю

Слідство встановило також його зв’язки з представниками Білорусі. Так, у вересні 2020 року Шевченко демонстративно зайшов на трибуну парламенту з прапором цієї країни, після чого стало відомо про його контакти з білоруськими посадовцями.

Нардеп підтримував зв’язки з представниками посольства Білорусі в Україні та неодноразово відвідував цю країну, де зустрічався з бізнесменами, політиками та навіть з самопроголошеним президентом Білорусі. Після цих зустрічей він активно поширював ідеї про відсутність загрози з боку Білорусі.

Також встановлено, що під протекцією білоруського керівництва депутат та його родичі займалися бізнесом з представниками цієї країни, зокрема в галузях торгівлі електроенергією та мінеральними добривами. Використовуючи "сприяння" білоруської влади, за пів року депутат заробив близько 1,5 млн євро.

"В Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків. Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США", - розповіли в ДБР.

Народного депутата підозрюють у державній зраді за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України. Йому загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд проситимуть про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Скандальна заява Шевченка - що відомо

Нагадаємо, раніше нардеп Євген Шевченко у зневажливій формі звернувся до президента і заявив про необхідність початку переговорів з РФ.

"Давай Вова, давай! Пора товариш президент починати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти", - написав він.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак розкритикував Євгена Шевченка, який закликав до переговорів з Росією. Він наголосив, що такі заяви йдуть на користь країні-агресору.

Також заступниця глави Офісу президента Ірина Верещук саркастично зазначила, що Шевченко, "за сумісництвом розвідник і геостратег", явно помилився з тоном, звертаючись до президента України. Верещук висміяла Шевченка і сказала, що насправді він звертався до російського президента, бо "зміст підходить".

Як повідомляв Главред, 14 листопада Вищий антикорупційний суд України заочно засудив нардепа-втікача Андрія Одарченка до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати державні посади на 3 роки за хабар у криптовалюті голові Держагентства відновлення Мустафі Найєму. Одарченко перевів 10 тисяч доларів у біткоїнах, сподіваючись отримати фінансування для Харківського біотехнологічного університету.

Читайте також:

Що таке ДБР?

Державне бюро розслідувань — правоохоронний орган України, що розслідує кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників ГУ). Поступово ДБР перебрало на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти