Конституційна криза в Україні: Венеційська комісія оцінила дії КСУ

10 грудня 2020, 06:32
585
У комісії акцентували увагу на важливості поваги до Конституції.
Конституційний суд
Венеційська комісія опублікувала рішення щодо КСУ / УНІАН

Венеційська комісія опублікувала свій висновок щодо законодавчої ситуації, що стосується механізмів протидії корупції в Україні.

Висновок опублікований на сайті Венеційської комісії та був ухвалений в зв'язку з рішенням Конституційного Суду України, що скасовує кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

У висновку комісії зазначається, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави. При цьому наголошується важливість поваги до Конституції.

відео дня

"Парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного Суду як зберігача Конституції та повинні виконувати його рішення", - йдеться у документі.

"Своєю чергою Конституційний Суд (...) повинен поважати свої власні процедури і заради конституційної стабільності і правової визначеності, повинен ухвалювати рішення, які загалом відповідають світовій судовій практиці. Що ще важливіше, конституційний суд повинен ухвалювати рішення виключно в межах параметрів його законних повноважень і юрисдикції", - підкреслюється у висновку ВК.

Венеційська комісія визнає, що рішення КСУ від 27 жовтня не має чіткої аргументації, не має твердої основи в міжнародному праві "і, можливо, було заплямоване серйозною процедурною помилкою - невирішеним питанням про конфлікт інтересів деяких суддів".

Венеційська комісія рекомендувала відновити скасовану Конституційним судом України статтю, яка передбачала покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування.

Документ представлять на схвалення на пленарному засіданні 11 грудня.

Конституційна криза в Україні - що було раніше:

  • Конституційний суд 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
  • Своїм рішенням Конституційний суд фактично заблокував антикорупційне законодавство в Україні.
  • У Євросоюзі заявили, що такі дії є підставою для призупинення безвізового режиму Брюсселя з Україною.
  • 4 грудня Рада проголосувала за відновлення кримінальної відповідальності за внесення неправдивих відомостей в електронні декларації. Однак тепер санкція закону передбачає не тюремне ув'язнення, а штраф, громадські роботи та обмеження волі на термін до 2 років.
  • Президент Володимир Зеленський попросив Венеційську комісію оцінити стан антикорупційної системи в Україні після рішення КСУ щодо відповідальності за недостовірне декларування. Також Зеленський попросив оцінити, чи дотримувався КСУ всіх вимог, коли ухвалював своє рішення.
  • Також Володимир Зеленський закликав Верховну Раду не розглядати законопроект №4288, що передбачає звільнення суддів КСУ і визнання рішення інстанції щодо е-декларування "нікчемним", доки з даної ініціативи не буде винесено вердикт Венеційської комісії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти