Якби ЗСУ мали можливість регулярно атакувати позиції окупантів ракетами ATACMS, то ситуація на фронтах українсько-російської війни змінилася б стратегічно. Про це в інтерв'ю Главреду розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.
"Ми вже бачили перші результати ефективного застосування цих ракет, і зараз питання лише в тому, яка кількість цих ракет уже була передана, чи в які терміни потенційно може бути передана Україні. Якби була можливість повторювати ці атаки регулярно протягом певного періоду часу, то я впевнений, що це впливало б на стратегічну ситуацію по всій лінії фронту. Тобто це дозволило б знищення складів противника в глибокому тилу, аеродромів з авіаційною технікою, командних пунктів. І все це мало б негайний позитивний ефект для України", – сказав він.
Ракети ATACMS в Україні.
17 жовтня стало відомо про те, що ЗСУ вперше вдарили ATACMS по росіянам . Виявилося, що ці ракети були доставлені до країни таємно. Цими ракетами ЗСУ атакували російські військові цілі.
Пізніше президент України Володимир Зеленський підтвердив застосування ATACMS. У своєму відеозверненні він заявив, що ракети дуже точно виконують роботу. Радник керівника ВП Михайло Подоляк, у свою чергу, заявив про початок "нового глави" російсько-української війни.
Україна отримає ще більше ATACMS , сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За словами глави МЗС, постачання будуть постійними. Також у Києві сподіваються на отримання ATACMS із дальністю запуску 300 кілометрів.
Інші новини:
- Активність армії РФ на Авдіївському напрямі знизилася
- Армія РФ атакувала Херсон: у місті прогриміли потужні вибухи
- "Максимальні збитки для Росії": експерт розкрив, які цілі можуть вражати ракети ATACMS
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред