Кримські татари, після повернення з депортації, були змушені оселитися в степовій зоні Кримського півострова, тому зараз страждають від проблем із нестачею води.
Але вони розуміють, що наявність на півострові достатньої кількості води тільки приверне сюди більше росіян, що загрожує кримським татарам втратою ідентичності, розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Брак води для господарської діяльності відчувається всіма жителями Криму, немає різниці або це кримський татарин, або етнічний українець. Особливо це вплинуло на людей в аграрному секторі. Однак я можу говорити про переважну більшість кримських татар - вони терплять. Терплять, тому що розуміють, що вода є ресурсом, який допомагає окупантам витісняти кримських татар", - пояснив Чубаров.
Він звернув увагу на той факт, що росіяни вже переселили на острів понад 500 тисяч громадян Росії.
читайте такожОкупанти серед ночі нагрянули з обшуками до кримських татар - чим відповів Київ
"Значна частина цих людей, а особливо держслужбовців, військових і співробітників каральних структур, розселяють у багатоповерхових будинках. А для них потрібно багато води. Тому наявність достатньої кількості води кримськими татарами сприймається як додатковий важіль для заселення Криму росіянами. А це означає руйнування ідентичності", - додав Чубаров.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що зараз кримських татар в окупованому Криму поставили перед важким вибором.
"Кримські татари змушені вибирати - важко жити без води, або бути з водою, але завтра-післязавтра бути розчавленими цими додатковими мільйонами росіян", - резюмував Чубаров.
Новини Криму - про що раніше писав Главред:
- Стало відомо про плани ЄС допомогти Україні у поверненні Криму. Європарламент рекомендує керівництву ЄС взяти безпосередню участь у створенні та просуванні Кримської платформи.
- США поставили РФ жорсткий ультиматум через захоплений Крим. Родні Хантер прокоментував санкції США проти Росії.
- В Україні розкрили плани про появу авіації НАТО над Кримом. Україна продовжує дотримуватися курсу на інтеграцію в НАТО, зазначив Владислав Криклій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред