Сьогодні керівник Харківської обласної прокуратури провів робочу зустріч з депутатами Європарламенту. Серед них: Георгіус Кіртсос, Карен Мількйор та Петрас Ауштравічус.
Про це повідомляє телеграм-канал Харківської обласної прокуратури.
У візиті також взяла участь Марія Мезенцева — депутатка Верховної Ради України, голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС, голова постійної делегації України у ПАРЄ.
У ході зустріч прокурор Харківської області проінформував високих гостей про людські та матеріальні втрати регіону за час повномаштабного вторгнення.
"Ворог щоденно обстрілює Харківщину. На жаль, вже загинуло понад 2 тисячі мирних жителів, з них 77 дітей, поранено 2993 особи, з них 242 – неповнолітні. Зруйновано повністю або частково понад 28 тисяч об’єктів, з яких понад 4 тисячі – це багатоповерхові будинки, майже 9300 – приватні житлові будинки, понад 350 – заклади культури, понад 800 – заклади освіти, майже 300 – заклади охорони здоров’я", - констатував Фільчаков.
Прокурор також наголосив, що повністю знищено або частково зруйновано промислові підприємства, заклади соціального захисту, спорту та інші об’єкти.
"росія повинна понести відповідальність за кожний злочин. Ми працюємо щоденно для того, щоб воєнні злочинці не уникнули відповідальності за всі масштабні напади на цивільне населення", — наголосив очільник облпрокуратури.
Олександр ФІльчаков розповів, що нині обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у майже 17300 кримінальних провадженнях за ст. 438 КК України щодо майже 18000 злочинів, суб’єктами яких є військовослужбовці російської армії. У цих справах про підозру вже повідомлено 44 особам, з яких 36 — заочно. До суду направлено 7 обвинувальних актів стосовно 21 особи, з яких три судом розглянуто та винесено обвинувальні вироки стосовно 7 осіб.
Тривають також розслідування щодо держзрадників, колаборантів, пособників окупантів, корегувальників вогню. Вже повідомлено про підозру 705 особам. Слідчими СБУ, Нацполіції, ДБР до суду направлено 445 обвинувальних актів стосовно 454 осіб. Наразі судами вже розглянуто з постановленням обвинувального вироку 197 справ стосовно 199 осіб.
Своєю чергою міжнародні колеги наголосили на важливості фінансової й військової підтримки України та відновлення нашої країни. Крім того, вони акцентували, що євроспільнота має бачити правду про події, які відбуваються на території Україні, через злочинні дії рф. Присутні обговорили план подальшої співпраці заради перемоги України над російським агресором.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред