Голова Офісу президента України Андрій Єрмак після завершення засідання радників лідерів країн нормандської четвірки заявив, що Україна сформувала безліч пропозицій щодо вдосконалення функціонування режиму припинення вогню на Донбасі.
Так, під час зустрічі німецька сторона запропонувала узгодити звернення політичних радників про те, що вони вітають прихильність додатковим заходам щодо зміцнення режиму припинення вогню, прийнятим 27 липня 2020 року, і закликають представників Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі працювати над механізмом координації реагування на порушення перемир'я.
Єрмак зазначив, що українська сторона підтримує таке звернення до ТКГ.
"У нас є багато пропозицій щодо вдосконалення функціонування режиму припинення вогню. Зокрема, пропонується ввести більш сувору відповідальність за снайперські обстріли. Крім того, при наявності загиблих в результаті обстрілів робоча група ТКГ з питань безпеки повинна збиратися протягом 24 годин, і ніхто не має права відмовитися від цього", - заявив Єрмак.
читайте такожУ Кравчука розкрили підсумки зустрічі в нормандському форматі
Відповідні пропозиції української сторони сформовані і будуть представлені координатору робочої групи ТКГ з питань безпеки, послу Яшару Халіту Чевіку під час засідання 20 квітня.
Радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії також домовилися на наступних засіданнях продовжити роботу над узгодженням кластерів, які покликані забезпечити виконання мінських домовленостей для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.
читайте такожРезніков заявив, що США можуть взяти участь у нормандському форматі
Переговори в нормандському форматі – про що раніше повідомляв Главред:
- Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що у президента Франції Еммануеля Макрона достатньо якостей, щоб переконати главу Кремля Володимира Путіна сісти за стіл переговорів щодо Донбасу в нормандському форматі.
- 30 березня президент РФ Володимир Путін поговорив у форматі відеоконференції з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном. Україна в переговорах участь не брала.
- Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що троє з чотирьох лідерів країн нормандської четвірки-президент Росії Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель - згодні з необхідністю проведення нормандського саміту. Однак для цього необхідно виконати домовленості, досягнуті сторонами в Парижі в грудні 2019 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред