Україна - прифронтова периферійна країна, яка перебуває на вістрі стримування політичних амбіцій Російської Федерації в Центрально-Східній Європі. Тому США продовжуватимуть підтримувати нашу країну. Однак наскільки далеко Вашингтон зайде в своїй допомозі Києву, залежатиме від самої України й тих людей, які ухвалюють рішення.
Таку думку озвучив у коментарі Главреду експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса.
Він спрогнозував, яку підтримку Київ може отримати від Штатів. За його словами, США напевно збільшать фінансову допомогу з питань безпеки. Також, найімовірніше, збільшаться поставки нелетального і летального озброєння в Україну. Крім того, Україна може очікувати активізації ролі Вашингтона в переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
"Однак поки незрозуміло, в якому саме форматі, а також яку мету буде переслідувати Україна, якщо стане затягувати Штати в нормандський або який-небудь інший формат", - зазначив Куса.
Натомість США схилятимуть українську владу до проведення реформ.
"В першу чергу, від нас вимагатимуть реформування судових органів, продовження децентралізації, а також ефективної боротьби з олігархатом, принаймні, з тим, до якого у США є претензії", - спрогнозував експерт.
За словами Куси, Вашингтону хотілося б бачити Україну ідеологічно близькою, сильною ринковою країною, яку можна використовувати для стримування Росії.
читайте такожThe Washington Post пояснила, чому Байден досі не подзвонив Зеленському
Відносини України та США - про що раніше писав Главред:
- Державний секретар США Ентоні Блінкен в ході слухань у Конгресі 10 березня заявив, що Сполучені Штати планують продовжувати зміцнювати підтримку України.
- 1 лютого відбулася перша телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби і держсекретаря США Ентоні Блінкена.
- Під час бесіди Блінкен заявив, що Штати продовжать надавати Україні "надійну економічну та військову допомогу".
- Глава МЗС України після розмови з держсекретарем США повідомив, що сторони підтвердили важливість стратегічного партнерства України та США і домовилися зробити його більш амбітним.
- В Офісі президента вважають за необхідне залучити США до мінських переговорів і переговорів в нормандському форматі щодо Донбасу. Там впевнені, що участь Вашингтона дозволить зробити переговорний процес більш ефективним.
- Директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов вважає, що США "не впишуться" за Україну в переговорах щодо Донбасу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред