C точки зору інтересів США, Україна повинна бути інструментом стримування Росії і для цього Вашингтон виділяє для ЗСУ рівно стільки коштів, скільки потрібно для цієї геополітичної місії, вважає директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов.
У матеріалі на Главреді він пише, що обсяг військової допомоги США Україні недостатній для якісної зміни і переозброєння ЗСУ, про що говорить порівняння з сумами військової допомоги Вашингтона Іраку і Афганістану.
Аналітик також скептично оцінив перспективу приєднання США до переговорів щодо врегулювання на Донбасі.
"Це дуже малоймовірно. Вже давно і не раз Штатам пропонували приєднатися до "нормандської четвірки", але взаємності ці пропозиції не знайшли. Участь в подібних переговорах передбачає певну відповідальність, а це, очевидно, не входить в плани США. Вони і так мають достатній вплив на ситуацію, але без яких би то не було системних зобов'язань", - підкреслив він.
Золотарьов додав, що Києву від Вашингтона не варто чекати ніяких конкретних кроків, спрямованих на повернення Донбасу і Криму під юрисдикцію України: "Вони не будуть робити те, що за визначенням повинні робити ми самі. Битися за Україну США не будуть".
читайте такожПідключення до переговорів США: у РФ назвали умову розширення "нормандського формату"
Переговори по Донбасу
- Президент України Володимир Зеленський 9 березня заявив, що він готовий піти на окремі переговори з Путіним, Меркель і Макроном в тому випадку, якщо сторонам не вдасться домовитися про проведення нового саміту в Нормандському форматі.
- Радник глави ОП і української делегації в ТКГ Олексій Арестович вважає, що у Кремля є три варіанти реакції на події на сході України. Москва може погодитися на план Німеччини та Франції щодо ОРДЛО, піти на загострення військового конфлікту або залишитися в переговорах в рамках Нормандського формату і Мінського процесу, погрожуючи військовим наступом.
- Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук 12 березня сказав, що глава офісу президента Андрій Єрмак і радник президента РФ Дмитро Козак ведуть переговори про організацію нового саміту в рамках Нормандського формату з питань врегулювання конфлікту на Донбасі. Зустріч може пройти в квітні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред