Мабуть, саме електрогітари складають найчисленнішу категорію музичних інструментів, яка до того ж викликає найбурхливіші дискусії в професійному та аматорському середовищі. Про одну з них поговоримо сьогодні з фахівцями інтернет-магазину Музлайн - а саме про те, чи існує насправді та колосальна різниця між електрогітарами, як її позиціонують виробники.

Все про звук та з чого він складається
Таку складну дискусію варто було би розпочати зі з'ясування, у чому ж криється секрет звучання такого інструмента, як електрогітара. Більшість сміливо би сказала, що якість звуку залежить від деревини, але тут, як то кажуть, в чат вривається бренд Данелектро зі своїми пластиковими гітарами, які звучать не гірше за дерев'яні інструменти. Можна було би подумати, що справа в тому, з якої саме деревини і наскільки якісно виготовлений гриф, або що на звук впливають або "створюють" його унікальне забарвлення звукознімачі, а також не може не впливати лак на корпусі та його тип. Але, в реальності достеменно сказати з чого складається хороший звук електрогітари практично неможливо, бо неможливо проаналізувати кожен компонент ізольовано від інших. (І це ми ще не торкнулися питання підсилювача та інших пристроїв, що також привносять щось своє в звук).
Де шукати різницю

Насправді ж, як і будь-які речі на планеті, електрогітари дійсно відрізняються одна від одної, але не в тому сенсі, в якому прийнято про це судити.
- По-перше існують об'єктивні маркери відмінностей, такі як клас гітари, якість матеріалів, спосіб виробництва та обробки, який також впливає на кінцевий результат, та багато інших суто практичних моментів, які відрізняють одну модель від іншої.
- А по-друге величезну роль у сприйнятті формування того, що ми називаємо відмінностями, відіграють суб'єктивні відчуття музиканта, його рівень підготовки, майстерність, практичні вміння.
Іншими словами, на думку фахівців інтернет-магазину Muzline, хорошу гітару хорошою робить саме гітарист, а не навпаки. Тож про це варто пам'ятати, та будь-які дискусії про критичні відмінності інструментів в оглядах треба сприймати критично, і проганяти крізь фільтр здорового глузду. Взагалі, про це говорять надто мало, але якщо гітара не має відвертих поломок та дефектів, від неї в принципі можна добитися хорошого звучання саме за рахунок рівня підготовки музиканта, тож дискусію про відмінності люксових і бюджетних, професійних і аматорських інструментів цим тезисом можна сміливо закривати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред