Вчені Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) оголосили про нове досягнення в розробці OLED-дисплеїв довільної форми. На думку інженерів, це може бути майбутнім носимої електроніки.
Як говориться в опублікованій статті на сайті компанії, їм вдалося об'єднати OLED-екран, який розтягується і фотоплетизмографічний датчик серцевого ритму, аби використовувати їх як заміну розумним браслетам.
Ідея полягає в тому, щоб замість громіздких розумних годинників і фітнес-браслетів помістити на зап'ясті людини тонкий дисплей, який буде кріпитися як пластир. Цей "high-end" пластир буде кріпитися на внутрішній стороні зап'ястя, тому повертати зап'ясті можна буде як завгодно і це не позначиться на роботі екрану.
Важливо обумовити, що це не просто концепт – в якості proof of concept автори дослідження створили справний прототип пристрою, назвавши його "еластичною електронною шкірою". Тести підтвердили, що датчик і OLED-дисплей продовжували стабільно працювати навіть після того, як матриця була розтягнута 1000 разів.
В Samsung заявили, що першими в галузі створили такий дисплей, і навіть з урахуванням поточного рівня технологій дослідники змогли інтегрувати більшість відомих датчиків, використовуючи наявні процеси виробництва напівпровідників. Разом з тим розробка все ще знаходиться на ранній стадії, тому швидкої появи комерційних пристроїв на базі нової технології очікувати не варто.
Фахівці розраховують, що в першу чергу їх розробка знайде застосування в медицині, де такі пластирі можна буде використовувати для спостереження за пацієнтами з певними захворюваннями і новонародженими. Також вчені планують вбудувати не тільки датчик фотоплетизмограми, а й інші сенсори, що дозволяють оцінювати фізичні показники.
Раніше ми розповідали про українського винахідника Сергія Лисина та його розумних окулярів Nutis, які вміють рахувати калорійність прийнятої їжі та кількість випитої води.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред