
Ви дізнаєтеся:
- Чому живці герані можуть загнивати при вкоріненні
- Що сприяє успішному укоріненню живців
Герань - дуже популярна і в якомусь сенсі містична рослина. Про те, які прикмети пов'язані з пеларгонією, читайте в матеріалі: Розповість про зраду в сім'ї та принесе багатство: що значить герань у будинку і які прикмети з нею пов'язані.
Декоративна або садова герань отримана в результаті гібридизації, тому розмножувати насінням її не вийде. Пеларгонія розмножується лише вегетативним клонуванням. Як розмножити герань, розповіли на Youtube-каналі Classy Flowers.
Що потрібно зробити, щоб герань дала коріння
Розмноження герані живцями у воді - не таке вже й складне завдання, але може виникнути одна проблема, а саме - загнивання.
"Герань дуже швидко і просто вкорінюється, але найчастіше, коли я раджу вкорінювати живцями, люди скаржаться на те, що живці швидко загнивають, якщо їх поставити у воду. Живці можна одразу посадити в садовий ґрунт, вмочивши попередньо в синтетичний або натуральний кореневий стимулятор - гормон. У цьому разі живці залежно від умов можуть також загнивати і не прийматися, наприклад, за недостатньої вологості, низької температури або слабкого освітлення", - розповіла квітникарка.
Як правильно розмножити герань живцем
Експерт поділилася простим, але дуже ефективним способом розмноження пеларгонії з дуже низьким коефіцієнтом втрати живців.
Чи можна живці герані ставити у воду? Так, можна. Але спочатку потрібно зрозуміти, чому живці герані загнивають і як цьому запобігти.
Перша причина загнивання живців у тому, що коли ви їх ставите в стаканчик з водою, рослині там дуже тісно, а живців забагато.
"Якщо рослини поставлені щільно, то відсутність вентиляції сприяє бурхливому розмноженню грибків і бактерій. Якщо живець стоїть один, то він загниває набагато рідше. Тому я придумала поставити їх у декоративну вазу-трубочку з дірочками, щоб забезпечити відстань між живцями і відповідну вентиляцію", - розповіла флорист.

Якщо такої вази у вас немає, то її можна зробити самому з простої пластикової довгої пляшки. Для цього потрібно просто виконати дірочки діаметром приблизно в сантиметр і закріпити так, щоб пляшка не оберталася.
Далі у воду помістіть кілька кристаликів марганцівки.
Марганцівка - це сильний окиснювач, який швидко вступає в реакцію та пригнічує небажані на цьому етапі мікроорганізми, а також припікає зріз герані, стимулює утворення "шраму" на місці зрізу та утворення коренів.
Вступивши в реакцію, марганцівка швидко випадає в осад, і вода через кілька днів стає абсолютно чистою та прозорою.
На "шрамі", який утворюється на місці зрізу живця герані, приблизно через тиждень почнуть утворюватися і корінці, і навіть нові клони рослини.
Вазу необхідно поставити на найосвітленіше місце, оскільки герань дуже любить світло.
"Ще один важливий фактор - це те, що для утворення коренів необхідна присутність кисню. Зростання коренів відбувається на самій межі, що розділяє два середовища - води і повітря. І навіть якщо рівень води падає настільки, що живці герані оголюються, вологість у такій закритій посудині завжди тримається дуже висока, і це не дає змоги корінцям пересихати. Вони ростуть на повітрі навіть інтенсивніше і тягнуться до води", - розповіла флорист.
Приблизно через пару тижнів живці вже мають пучок добре розвинених корінців, готових до посадки в ґрунт.
Далі маленькі горщики потрібно заповнити ґрунтом і висадити живці з корінцями для дорощування, перед тим як пересадити їх у вазон або клумбу.
Дивіться відео - Як розмножити герань живцем:
Раніше Главред писав про п'ять найкращих способів, які змусять живець рослини пустити коріння. Читайте матеріал: Вкорениться навіть палиця: що додати у воду для утворення коренів.
Вам також може бути цікаво:
- Що приносить у дім герань: прикмети, пов'язані із запашною квіткою
- Як залучити запилювачів у сад і город: 10 несподіваних способів
- Досвідчені садівники кладуть секретну добавку: коли і як сіяти редис
Youtube-канал Classy Flowers
На Youtube-канал Classy Flowers підписані 339 тисяч осіб.
Авторка - флорист з Канади та розповідає про те, як робити квіткові композиції власноруч, також ділиться ідеями для декорування і дає поради щодо садівництва.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред